Rachůnek a Hudler se na výhře Dynama v KHL podíleli šesti body

MOSKVA

Čeští hokejisté Karel Rachůnek a Jiří Hudler se v Kontinentální lize postarali o výhru Dynama Moskva 4:2 nad vedoucím týmem Tarasovovy divize Jaroslavlí. Oba si připsali po třech bodech, Rachůnek dal dva góly, Hudler jeden.

Karel Rachůnek (vlevo) v dresu Dynama Moskva - ilustrační fotografie

Dynamo mělo výtečný nástup, 79 sekund po Rachůnkovi se trefil i Šitikov a domácí už v deváté minutě vedli 2:0. Jaroslavl sice dvakrát snížila, když díky přihrávce Zbyňka Irgla dokázala odpovědět i na Hudlerův přesilovkový zásah z druhé třetiny, ale poslední slovo měl v 58. minutě opět český zadák Rachůnek. Ten byl poté vyhlášen nejlepším hráčem vítězného mužstva.

Nejvíce bodů v soutěži zatím nasbíral Petrohrad, který ve čtvrtek porazil Čerepovec 3:0. Petr Čajánek se na výhře SKA podílel jednou přihrávkou.

Kontinentální hokejová liga:
Petrohrad - Čerepovec 3:0 (Čajánek 0+1), Dynamo Moskva - Jaroslavl 4:2 (Rachůnek 2+1, Hudler 1+2 - Irgl 0+1), Dinamo Minsk - Balašicha 1:5 (za hosty F. Novák 0+1), Dinamo Riga - Spartak Moskva 6:4.