Astana si zastřílela, v Chabarovsku padlo třináct branek

ASTANA

Celkem třináct gólů viděli diváci hokejového zápasu Kontinentální ligy (KHL) mezi Amurem Chabarovsk a Barysem Astana, bohužel pro příznivce domácího týmu jich většina padla do sítě jejich brankáře. Astana vyhrála vysoko 8:5, jedním gólem a dvěma přihrávkami se na tom podílel i slovenský útočník Jozef Stümpel.

Jozef Stümpel (vpravo) na lavičce hokejistů Astany

Chabarovsk měl přitom zápas dobře rozehraný, ještě na začátku druhé třetiny vedl 3:1. Pak ale nastala branková smršť hostů, když během pouhých  jedenácti minut nasázeli soupeři pět gólů.

Pak sice Amur zásluhou Linga a Ignatuškina ještě dokázal snížit na rozdíl jediné trefy, ale Vadim Krasnoslobodcev svým druhým gólem v zápase znovu pomohl Barysu odskočit a při power play domácích se v závěru trefil ještě Spiridonov po přihrávce Jozefa Stümpela.

Chabarovsk - Astana 5:8 (2:1, 2:5, 1:2)
Branky: 23. a 43. Ignatuškin, 6. Šemelin, 19. Krivonožkin, 40. Ling - 26. a 52. Krasnoslobodcev, 4. Dallman, 27. Glazačev, 29. Gavrilin, 34. Stümpel, 37. Starčenko, 60. Spiridonov.