Brendl dvakrát skóroval a je druhý v tabulce střelců KHL

MOSKVA

Útočník Pavel Brendl dnes pomohl dvěma góly k výhře Nižního Novgorodu 5:3 nad Nižněkamskem a se 24 brankami je druhým nejlepším střelcem Kontinentální hokejové ligy. Úspěšnější než juniorský mistr světa z roku 2001 je pouze Slovák Marcel Hossa z Dinama Riga, jenž má na kontě o pět zásahů více.

Pavel Brendl v dresu Nižného Novgorodu

Brendl svou první trefou v dnešním zápase zakončil mimořádně produktivní první třetinu, kterou Torpedo prakticky rozhodlo o svém tříbodovém zisku. Český útočník zvýšil v 15. minutě na 4:0 a tato branka se nakonec ukázala jako vítězná poté, co Něftěchimik v závěru zkorigoval. Podruhé Brendl skóroval krátce po polovině zápasu, stejně jako v prvním případě v přesilovce.

Kontinentální hokejová liga:
Togliatti - Kazaň 0:4, Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 5:3 (za domácí Brendl 2+0), CSKA Moskva - Viťaz Čechov 5:2.