Rubriky:

Kontinentální liga

Hradec má podle Medveděva ještě šanci na KHL - do konce týdne

25. května 2010 12:36 - MOSKVA

Otázka případné účasti českého klubu Lev Hradec Králové v Kontinentální hokejové lize se definitivně uzavře až tento týden. ČTK to řekl prezident KHL Alexandr Medveděv. Na soupisce účastníků, kterou minulé pondělí schválilo vedení soutěže, český tým chybí. Oficiální tisková zpráva se však o Lvu nezmiňovala a verdikt KHL hradecký klub dosud nedostal.

"Čas prostě nestačil, ale možná ještě tento týden něco stihneme udělat. Otázka není ještě definitivně uzavřena," řekl dnes Medveděv.

Zdroj z KHL, který si nepřál být jmenován, však na Medveděvova slova hleděl skepticky. Podle dřívějších neoficiálních informací totiž Hradec Králové nepředložil dostatečné finanční garance. To prý byla jediná vada na kandidatuře českého klubu.

Zejména s ohledem na chybějících přibližně patnáct procent rozpočtu dostal Lev ještě dříve od vedení soutěže dodatečně čas do 15. května, aby předložil doplňující informace a podklady. Jednatel klubu Jaroslav Zídek však již na začátku května připustil, že snaha Hradce Králové skončí neúspěchem.

O rozšíření KHL a programu sezony 2010/11 minulé pondělí hlasovala Rada ředitelů KHL. Ta se rozhodla zařadit nově do soutěže Jurgu Chanty Mansijsk a Budivelnik Kyjev, který bude v příštím ročníku trénovat dosavadní reprezentační asistent Josef Jandač.

Vedle Hradce Králové se o vstup do otevřeného mistrovství Ruska ucházely ještě Gazovik Ťumeň, Vetra Vilnius a Křídla sovětů Moskva.

V Moskvě bylo zároveň potvrzeno, že v příští sezoně nebude v soutěži figurovat Lada Togliatti; Dynamo Moskva s Balašichou se pak sloučily v jeden klub. Podle údajů z dnešní tiskové konference KHL má start v následující sezóně jistý 22 celků.

Medveděv dnes před novináři hovořil o budoucích plánech na vytvoření panevropské ligy. Ta by čítala čtyři konference - západní a východní KHL, skandinávskou a středoevropskou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..