Vrána je prvním českým střelcem nového ročníku KHL

MOSKVA

Bývalý vítkovický útočník Petr Vrána z Chabarovsku se trefil hned v prvním soutěžním zápase Kontinentální hokejové ligy, která začala v pondělí se zpožděním po letecké tragédii týmu Lokomotiv Jaroslavl. Vrána se stal vůbec prvním českým střelcem v nové sezóně KHL, jeho gól však neodvrátil úterní prohru 2:5 na ledě Novosibirsku. Vítězně naopak začala česká trojice v Petrohradu - trenér Miloš Říha se svěřenci Jakubem Štěpánkem a Petrem Průchou.

Petr Vrána na archivním snímku v dresu Vítkovic.

Vrána v 17. minutě první třetiny vyrovnal po asistenci Jakuba Petružálka na 1:1, domácí však odpověděli třemi brankami a v závěrečné třetině daly oba celky ještě po jednom gólu. Třetí český útočník v sestavě Amuru, bývalý třinecký kanonýr Martin Růžička, po operaci ramena zatím do hry nezasáhl.

Štěpánek s Průchou pomohli Říhovi vykročit vítězně do sezóny, v hale Nižněkamsku hokejisté Petrohradu vyhráli se Štěpánkem v brance 3:1. Průcha se podílel asistencí na vítězném gólu, po němž se hosté v 45. minutě ujali vedení 2:0.

Kontinentální hokejová liga
Novosibirsk - Chabarovsk 5:2 (za hosty Vrána 1+0, Petružálek 0+1), 17:00 Nižněkamsk - Petrohrad, Kazaň - Dinamo Riga.