Sýkorův Minsk udržel Čechov na uzdě a vyšplhal na druhé místo KHL

PRAHA/MOSKVA

Hokejisté Dynama Minsk jsou už druhým nejlepším týmem Kontinentální ligy (KHL). Tým vedený českým trenérem Markem Sýkorou v sobotu vyhrál na ledě Viťjazu Čechov 4:2 a dotáhl se bodově na Dynamo Moskva, tabulku soutěže vede Amur Chabarovsk. Ve druhém utkání vyhrál Nižněkamsk na ledě Čerepovce 3:1.

Trenér Marek Sýkora na střídačce hokejistů Minsku

V sestavě minského Dynama se v sobotu objevili tři čeští hráči - obránce Lukáš Krajíček a útočníci Zbyněk Irgl a Libor Pivko. Tentokrát se však do statistik nezapsali, předčil je spoluhráč Alexandr Kulakov, jenž si připsal gól a asistenci. Na dvě branky přihrával slovenský obránce Jaroslav Obšut, jeho krajan Peter Podhradský jednou skóroval.

Po dvou porážkách se výhry dočkali hokejisté Nižněkamsku. V Čerepovci je držel brankář Denis Franskevič, který přišel o čisté konto až dvě minuty před koncem zápasu. Vítězný gól hostí vstřelil ve druhé třetině ruský reprezentant Oleg Kvaša.

Čerepovec - Nižněkamsk 1:3
Branky: 58. Trunjov - 13. Ščitov, 29. Kvaša, 45. Bortnikov.
Viťjaz Čechov - Dynamo Minsk 2:4
Branky: 32. Anisin, 56. Timkin - 13. Staš, 24. Podhradský, 28. Kulakov, 55. Linglet.