Rubriky:

Kontinentální liga

Výhru už jsme potřebovali, teď ji ale musíme potvrdit, tuší bek hokejistů Lva Němec

31. října 2012 22:44 - Praha

Měsíční čekání hokejistů Lva Praha na výhru skončilo. Nováček Kontinentální ligy porazil Chabarovsk 5:2, obránce Ondřej Němec si ale dobře uvědomuje, že pražský klub musí zisk tří bodů potvrdit i v příštích zápasech. Ideální by podle Němce bylo, aby Lev ve čtvrtek porazil Novosibirsk a v sobotu poté v prestižním exfederálním derby Slovan Bratislava.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Čekali jsme na to dlouho a o to více jsme si to užili. Už jsme to potřebovali zvednout, nakopnout, vrátit se na vítěznou vlnu. Teď to ale musíme potvrdit. V dalších zápasech musíme hrát stejně a do pauzy ještě nějaké body získat," řekl Němec, který se na výhře 5:2 podílel čtvrtou brankou.

Na jeho přesilovkové tretě měl velkou zásluhu přesně přihrávající Jakub Klepiš. "Bylo to do prázdné branky. Občas to zkoušíme na tréninku, v zápase už nám to párkrát nevyšlo. Dnes mi to předložil fantasticky, byl to jeho gól," ocenil mistr světa z roku 2010 příhru svého spoluhráče v přesilové hře ve třetí třetině.

Lev je i přes sérii osmi předešlých porážek v tabulce Západní konference devátý, od postupu do play off jej dělí jen bod. Navíc mají Pražané odehráno o dva zápasy méně než osmý Čechov. "Zaplaťpánbůh, že jsme měli dobrou sérii ze začátku a body nějak nahnali. Je to ale zbytečné, mohli jsme být v klidných vodách, a teď se musíme drápat nahoru. Myslím si ale, že silné mužstvo na to máme dost a že se nahoru dostaneme," řekl Němec.

Hlasitý proslov trenéra zabral

Proti Chabarovsku si Pražané cestu za tříbodovým ziskem zkomplikovali v závěru první třetiny, kdy dvakrát inkasovali. "To je náš problém od začátku sezóny. První a poslední minuta každé třetiny. Tam máme slušně řečeno nepořádek, už jsme možná hlavou v kabině. Zbytečně jsme si to zkomplikovali," přiznal Němec.

Lev ale neprohrával dlouho, hned po 54 sekundách druhé části vyrovnal Tomáš Surový. Zabral hlasitý přestávkový projev trenéra Jiřího Kalouse. "Museli jsme se nakopnout. Tohle je mužstvo, které musíme porážet," řekl Němec, který věří, že se tým bez problémů vyrovná s krátkou pauzou před dalším zápasem.

S Novosibirskem hraje nováček KHL už ve čtvrtek. "Energie nám musí vydržet, nic jiného nám nezbývá. Po výhře se vždy lépe usíná. Musíme na ně vletět a získat opět tři body," dodal Němec.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..