Rubriky:

MS 2012

Sparťan Treille dostal na MS za hrubý faul čtyřzápasový trest

7. května 2012 18:20 - Helsinky

Francouzský hokejový útočník Sacha Treille dostal na mistrovství světa čtyřzápasový trest za hrubý faul na Romana Starčenka z Kazachstánu v nedělním utkání. Pro hráče pražské Sparty tím turnaj zřejmě skončil, neboť do sestavy se může vrátit až pro případné čtvrtfinále.

 

Grigory Dukor, Reuters

Treille automaticky chybí v sestavě Francie v dnešním zápase proti Kanadě, neboť za úder loktem na hlavu Starčenka dostat trest pět minut a do konce utkání. Stop na další čtyři utkání mu dnes udělila disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace.

Francouzský útočník dostal nejvyšší trest v novodobé historii mistrovství světa, podobně byl potrestán v roce 2006 Švéd Mikka Hannula za faul na Sidneyho Crosbyho z Kanady v semifinále. Hannula přišel o finále a po turnaji dostal dodatečně trest na další čtyři utkání.

Treille fauloval Starčenka ve 30. minutě duelu, který Francie vyhrála 6:3. Kazašský útočník byl po úderu do hlavy v bezvědomí, nakonec z ledu za pomoci spoluhráčů a lékařů odjel. Turnaj pro něj ale podle dostupných informací skončil.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..