Rubriky:

MS 2013

Kutlák už s nominací nepočítal, musel přeložit synovy křtiny

1. května 2013 09:35 - Praha

Hokejový obránce Zdeněk Kutlák vynechal ze zdravotních důvodů závěrečné čtyři přípravné zápasy před mistrovstvím světa, přesto se nakonec trochu nečekaně dostal do nominace. Alois Hadamczik jej zařadil mezi osm beků a třiatřicetiletý hráč věří, že se mu turnaj ve Stockholmu vydaří lépe než před rokem. Na loňském šampionátu se hned v prvním zápase proti Dánsku zranil.

 

Jan Handrejch, Právo

Kutlák odehrál ještě domácí přípravný duel proti Slovensku před dvěma týdny, ale k odvetě do Bratislavy už s týmem neodjel. "Už na mě něco lezlo. Dostal jsem antibiotika, které jsem dobral ve čtvrtek. Pak jsem se dával dohromady," řekl Kutlák na úterním srazu. Po uzdravení byl v kontaktu s trenérem a začal se individuálně připravovat v Českých Budějovicích.

Zapoj se aktivně do mistrovství světa v hokeji. Sestav si svůj vlastní tým. Porážej soupeře. Vyhraj hodnotné ceny. Začni hrát fantasy ZDE!

Přesto až do nedělního večera nevěděl, jestli jej kouč Hadamczik povolá. "Dozvěděl jsem se to těsně po zápase s Ruskem. Předtím jsme byli jen v kontaktu. Bylo to příjemné překvapení," uvedl Kutlák, který zápasy reprezentace na brněnském turnaji sledoval v televizi. Speciálně hře obránců se ale nevěnoval. "To ani nejde. Koukáte na to v globálu. Nejde si říkat, jestli tenhle hraje dobře, nebo ne. Je to parta, se kterou jsem byl čtyři týdny pohromadě," podotkl.

Trochu nečekaná nominace mu plány nijak zvlášť nenabourala. Dovolenou Kutlák naplánovanou neměl, musel ale posunou křtiny druhorozeného syna Teodora. "Museli jsme přehodit termín, ale velká komplikace to nebyla. Jen jsme museli obvolat příbuzné," pousmál se. S možností, že dojde ke změně, dopředu s manželkou počítali. Nový termín stanovili na 25. května, takže bez problémů stihne i případné oslavy po mistrovství.

Kutlák po šesti letech skončil ve švýcarském celku Ambri-Piotta a musí řešit co dál. "Jsme v kontaktu s agentem. Teď to ale opět šlo na stranu a se soustředím na to, abych se dostal do kondice a pokud se dostanu do týmu, abych si zahrál a něco předvedl," uvedl.

Není ani rozhodnutý, zda chce pokračovat doma, nebo v zahraničí. "Já bych rád do ciziny šel, ale je to trošku komplikace z pohledu rodiny," poukázal Kutlák na manželku a dva syny. Staršího Kristiana čeká povinná předškolní docházka a mladšímu je teprve pět měsíců. "Takže cestování s ním není tak jednoduché," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2013

Filtr článků - MS 2013


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..