Rubriky:

MS 2019

Slovákům se otevřela cesta k hokejovému šampionátu v roce 2019. Máme to jisté, libují si

12. ledna 2015 16:10 - Bratislava

Už to mají vcelku jednoduché. Slovákům se otevřela cesta k pořádání hokejového mistrovství světa v roce 2019. Jediný protikandidát Švýcarsko se totiž dnes vzdalo oficiálně snahy o přiřknutí šampionátu a bude se snažit získat MS v roce 2020. O pořadateli v roce 2019 se bude rozhodovat na kongresu Mezinárodní hokejové federace letos v květnu při MS v Praze.

 

Graham Hughes, ČTK/AP

"Těší nás, že jsme v předstihu zůstali jako jediný kandidát, ale naší úspěšnou kandidaturu musí potvrdit na kongresu IIHF v Praze ještě delegáti," řekl oficiálním stránkám Slovenského svazu ledního hokeje jeho prezident Igor Němeček. "Do kandidatury jsme vložili to nejlepší, co jsme mohli. Vypracovali jsme kvalitní prezentaci, kterou bylo potřeba odevzdat do 10. února 2015. IIHF ji měla k dispozici už před Vánocemi a nás jen těší, že to takto dopadlo."

Samostatné Slovensko uspořádalo MS dosud jen jednou - v roce 2011 se hrálo v Bratislavě a Košicích. "I když jsme zůstali jediným kandidátem a vítězství máme víceméně jisté, nic to nemění na tom, že budeme nadále pracovat na sto procent a zodpovědně připravíme všechny potřebné podklady. Chceme, aby se o mistrovství světa v roce 2019 mluvilo jako o ještě vydařenějším než v roce 2011, které mělo obrovský úspěch," dodal Němeček.

Tip: Vše k MS v hokeji 2019 najdete zde >
ČTK, Sport.cz

Časová osa: MS 2019

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..