Tampa Bay - Columbus 1:5Suverén základní části se trápí, dojde v NHL na senzační postup?

Tampa Bay

Trápení hokejistů Tampy Bay pokračuje. V úvodním kole play off NHL prohráli i druhý domácí zápas a za stavu 0:2 se jejich série stěhuje do Columbusu. Naopak New York Islanders zvítězili i ve druhém domácím klání nad Pittsburghem.

Šokující vývoj má série mezi Tampou Bay a Columbusem. Zatímco Blesky vyhrály základní část se 128 body, tedy s náskokem 21 bodů na Boston a Calgary, Columbus se kvalifikoval do vyřazovacích bojů na poslední chvíli. Jsou to však právě Blue Jackets, kdo nyní vede sérii 2:0.

Na výhře 5:1 měl obrovskou zásluhu Matt Duchene, který vstřelil jeden gól a na tři asistoval. 28letý kanadský centr v první třetině nejprve přihrál před bránu Camu Atkinsonovi, kterému stačilo jen tečovat do protipohybu Andreje Vasilevského.

Dvoubrankové vedení získali hosté při přesilové hře za vyloučení Ondřeje Paláta, kdy Duchene čistě vyhrál vhazování a Zach Werenski prostřelil vše před sebou. Po přestávce se trefil sám Duchene, když nadvakrát dostal do sítě Panarinovu střílenou přihrávku.

Čtvrthodinu před koncem vrátil Tampu do hry Michail Sergačev, jehož střela od modré čáry skončila v síti i díky smolné teči Markuse Nutivaary. O čtyři minuty později ovšem zvýšil na 4:1 Riley Nash a na konečných 5:1 upravil skóre Artěmij Panarin. Ruský útočník zakončil povedenou kombinaci, která vyvrcholila parádní přihrávkou Duchenea před prázdnou bránu.

Columbus vyhrál první dvě utkání play off také před rokem proti Washingtonu, následně však čtyřikrát za sebou prohrál a vypadl, naopak Capitals si poté došli až pro Stanleyův pohár. O totéž se bude pokoušet Tampa, která patří k hlavním favoritům na celkový triumf, nyní však potřebuje uspět na ledě soupeře.

Ostrované uspěli i podruhé

Mužstvo New Yorku Islanders vytěžilo z domácího prostředí i druhé vítězství, když zdolalo Pittsburgh 3:1. Velkou zásluhu na tom měl gólman Robin Lehner, který zastavil 32 střel.

Byli to přitom hosté, kdo v polovině utkání poprvé obstaral změnu skóre po ráně od modré Erika Gudbransona. O tři minuty později však vyrovnal dorážkou Anthony Beauvillier. Rozhodující gól vstřelil Jordan Eberle krásným bekhendovým zakončením ze strany. Na konečných 3:1 zvyšoval Josh Bailey dorážkou při přesilové hře.

Za Tučňáky nastoupil Dominik Simon, jenž pobyl na ledě dvanáct minut, rozdal tři hity a získal mínusový bod.

Tomáš Hertl vstřelil svůj druhý gól v sérii proti Vegas, když tečoval střelu Erika Karlssona a pomohl Žralokům snížit na 2:3. Zlatí rytíři nakonec dotáhli duel k vítězství 5:3.

Nejen Tampa, ale také Winnipeg nezvládá roli favorita a prohrál i druhé domácí střetnutí se St. Louis, tentokrát 3:4.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
Tampa Bay - Columbus 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 45. Sergačjov - 6. Atkinson, 12. Werenski, 22. Duchene, 50. Riley Nash, 53. Panarin. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Werenski, 3. Riley Nash (všichni Columbus). Stav série: 0:2.
NY Islanders - Pittsburgh 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 34. Beauvillier, 48. Eberle, 52. Josh Bailey - 31. Gudbranson. Střely na branku: 34:33. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Barzal, 3. Lehner (všichni NY Islanders). Stav série: 2:0.
Západní konference - 2. zápasy:
Winnipeg - St. Louis 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 13. Wheeler, 23. Laine, 39. Scheifele - 6. a 30. Sundqvist, 27. Maroon, 54. R. O'Reilly. Střely na branku: 29:32. Diváci: 15.321. Stav série: 0:2.
San Jose - Vegas 3:5 (3:3, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Couture, 18. Hertl, 20. J. Thornton - 1. Eakin, 5. C. Miller, 7. Pacioretty, 22. Mark Stone, 48. W. Karlsson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Vegas), 2. Couture (San Jose), 3. Stastny (Vegas). Stav série: 1:1.