Havlát pomohl třemi body k výhře Chicaga nad St. Louis

NEW YORK

Český útočník Martin Havlát měl v nedělním utkání zámořské NHL velký podíl na vítězství hokejistů Chicaga nad St. Louis 5:1. Havlát vstřelil gól, na další dva přihrál a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Blackhawks tak ukončili sérii pěti porážek.

Havlát odehrál čtyřicáté utkání v letošní sezóně a rozšířil své konto v kanadském bodování 49 bodů za 24 branek a 25 asistencí. "Opět byl perfektní. Pomáhá spoluhráčům, je všude. Je radost jej sledovat," chválil svého svěřence kouč Chicaga Denis Savard.

Obránce Filip Kuba z Tampy Bay přispěl jedním gólem k porážce Pittsburghu 5:1. Lightning porazili Penguins podvanácté v řadě a kouč John Tortorella oslavil 200. vítězství na střídačce floridského týmu. "Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání v letošní sezóně. Jen doufám, že nám v boji o play-off nedojde dech, ještě nás čeká hodně důležitých zápasů," řekl Tortorella.

Hejduk porážku Colorada neodvrátil

Sobotní porážku oplatili Washingtonu hráči New Jersey a odvetu v americké metropoli vyhráli 3:2. Rozhodující gól utkání vstřelil v 51. minutě Jamie Langenbrunner, jemuž nahrávali Brian Rafalski a český kapitán Patrik Eliáš. "Žádný vypjatý finiš se nekonal, rozhodli jsme utkání včas. Byl to sice takový ušmudlaný gól, důležité ale je, že byl vítězný," uvedl po utkání kouč Devils Claude Julien.

David Výborný přihrál na dva góly při prohře Columbusu s Nashvillem 3:4 po samostatných nájezdech, v dresu Predators si jednu asistenci připsal Martin Erat. Blue Jackets dohnali ve třetí třetině dvoubrankový náskok soupeře a v prodloužení nebyli daleko od vítězného gólu, Nashville ale podržel gólman Chris Mason. "Byli jsme úplně bezmocní. Naštěstí se nám podařilo dovést zápas až k nájezdům, v nichž jsme triumfovali," prohlásil Mason po zápase.

Milan Hejduk vstřelil v utkání v Anaheimu gól a připsal si jednu přihrávku, porážku Colorada 3:5 ale neodvrátil. Český útočník vyrovnával ve třetí třetině, zápas poté rozhodli v rozmezí jedné minuty veteráni ve službách Kačerů Scott Niedermayer a Chris Pronger. "Po celé utkání jsme byli lepší, ukazatel skóre tomu ale bohužel neodpovídal. Naštěstí se dokázaly prosadit naše zkušené opory," oddechl si kouč Anaheimu Randy Carlyle.

Washington - New Jersey 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 17. Laich, 50. Ovečkin - 26. Parise, 42. Zajac, 51. Langenbrunner (Eliáš). Zásahy brankářů: Johnson 29/26 - Clemmensen 25/23. Diváci: 14 585.
Minnesota - Edmonton 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 19. White, 39. Burns, 48. Gáborík, 60. Bouchard - 48. Pisani. Zásahy brankářů: Bäckström 20/19 - Roloson 26/23. Diváci: 18 568.
Chicago - St. Louis 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Keith, 9. Aucoin (Vrbata, Havlát), 14. Smolinski (Havlát), 39. Havlát, 57. Sharp - 39. Stempniak. Zásahy brankářů: Chabibulin 23/22 - Sanford 11/7, Bacashihua 23/22. Diváci: 14 144.
Anaheim - Colorado 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 10. a 15. McDonald, 40. Selänne, 57. S. Niedermayer, 58. Pronger - 19. Rycroft, 26. Sakic (Hejduk), 55. Hejduk. Zásahy brankářů: Giguere 26/23 - Theodore 41/36. Diváci: 17 174.
Tampa Bay - Pittsburgh 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 3. St. Louis, 4. Ranger, 25. Kuba, 42. Richards, 55. Lecavalier - 29. Gončar. Zásahy brankářů: Holmqvist 18/17 - Thibault 15/12, Fleury 9/7. Diváci: 21 119.
Columbus - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 22. Modin (Výborný), 45. Shelley, 51. Hainsey (Výborný) - 7. P. Kariya (Erat), 23. Dumont, 25. Fiddler, rozhodující sam. nájezd Radulov. Zásahy brankářů: Conklin 25/22 - Mason 34/31. Diváci: 16 220.
Dallas - Vancouver 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Boucher, 65. Lehtinen - 31. Pyatt. Zásahy brankářů: Turco 18/17 - Luongo 36/34. Diváci: 17 712.
1.Vancouver6236521164:15677
2.Minnesota6335523181:16175