Židlický s Hemským pomohli svým týmům v přípravě na NHL

NEW YORK

Český hokejový obránce Marek Židlický se podílel dvěma body za gól a asistenci na vítězství Nashvillu ve čtvrtečním přípravném utkání nad Atlantou 5:3. Svou první trefu v dresu New Jersey zaznamenal bek Karel Rachůnek a pomohl k výhře Devils v Manchesteru nad Bostonem 3:0. K úspěchu Phoenixu přispěl další zadák Zbyněk Michálek, když i díky jeho trefě vyhráli Coyotes v Torontu.

Židlický ve 14. minutě i po asistenci Radka Bonka otevřel skóre a překonal gólmana Ondřeje Pavelce, který obdržel v první polovině utkání z osmnácti pokusů tři góly. V závěrečné třetině po Židlického akci pojistil vedení na 5:2 Ryan Suter. Na obou brankách Atlanty se předtím podílel přihrávkami obránce Karel Pilař, jenž se vrací do NHL po potížích se srdcem.

Michálek byl mezi střelci, kteří pokazili premiéru gólmana Vesy Toskaly v dresu Toronta. Bývalého hráč San Jose prostřelil po asistencích krajanů Radima Vrbaty a Martina Hanzala v 17. minutě a zvýšil na 2:0. Vrbata ještě přihrál po polovině utkání na druhou trefu v utkání Dannyho Carcilla, jenž v úvodu potupil Toskalu lehkou střelou.

V sestavě Colorada chyběl v Dallasu útočník Milan Hejduk, který bude kvůli zranění třísel asi týden mimo hru. Další dvě asistence si při vítězství 6:3 připsal Jaroslav Hlinka a posila Avalanche z pražské Sparty tak ve třech zápasech zaznamenala pět přihrávek. "Pro mě je tu všechno nové, ale cítím se dobře. Všechno klape, máme dobrý tým a tím je to pro mě snadnější," řekl deníku Denver Post Hlinka, který v jednatřiceti letech čeká na svou premiéru v NHL.

Dva kanadské body si připsal Hemský

Gól a přihrávku si připsala hvězda Edmontonu Aleš Hemský, ale přestože v 57. minutě ve Vancouveru vyrovnával na 4:4, Oilers ještě zápas ztratili. Výhru Canucks totiž zařídil trefou 2,5 sekundy před koncem Brad Isbister, jemuž asistoval Lukáš Krajíček.

Stejnou bilanci jako Hemský měl útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann, ale Capitals podlehli v Ottawě 4:5, přestože vedli 3:1. Na góly Fleischmana ze závěru úvodní třetiny a Tom Poti odpověděli Senators čtyřmi brankami a v 56. minutě už Alexandr Ovečkin po Fleischmannově akci jen korigoval stav.

Dominik Hašek odchytal doma proti Minnesotě první polovinu utkání a inkasoval z třinácti střel dvě branky. Red Wings nakonec podlehli 2:3, když všechny tři góly inkasovali v oslabení.

Ottawa - Washington 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Branky: 18. Alfredsson, 31. Spezza, 33. Foligno, 45. Heatley, 47. Kelly - 17. Clark, 20. Fleischmann, 28. Poti, 56. Ovečkin (Fleischmann).
Boston - New Jersey 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 30. Pelley, 44. Rachůnek, 50. Tallackson.
Detroit - Minnesota 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 34. Hartigan, 49. Ritola - 20. Bouchard, 30. Burns, 38. Rolston. Dominik Hašek odchytal za Detroit 30 minut, z 13 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 84,61.
Toronto - Phoenix 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Salmelainen, 52. Tucker - 4. a 32. Carcillo (na druhou Vrbata), 17. Z. Michálek (Vrbata, Hanzal).
Nashville - Atlanta 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 14. Židlický (Bonk), 21. Arnott, 27. Fiddler, 36. Sulzer, 53. Suter (Židlický) - 19. Giroux (Pilař), 32. Haydar (Pilař), 57. Sterling. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 30 minut, z 18 střel inkasoval tři branky a úspěšnost měl 83,33 procenta.
Chicago - Florida 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 53. Weiss.
Dallas - Colorado 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky: 17. Chomickij, 32. Modano, 41. Zubov - 11. a 21. Healey (na první Hlinka), 43. Leopold, 48. Hensick, 55. Cumiskey (Hlinka), 59. McLeod.
Vancouver - Edmonton 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Branky: 3. D. Sedin, 26. Kesler, 31. Moran, 38. Raymond, 60. Isbister (Krajíček) - 6. Souray (Hemský), 29. Gilbert, 45. Cogliano, 57. Hemský.