Jágr s Hudlerem byli hvězdami svých vítězných zápasů

NEW YORK

Jak Jaromír Jágr z New Yorku Rangers tak Jiří Hudler z Detroitu Red Wings si shodně připsali gól a asitenci ve čtvrtečních utkáních NHL. Pomohli si tím k ocenění hvězda utkání a svůj tým navíc dovedli k vítězství. Rangers v městském derby porazili Islanders 4:2, Detroit si stejným výsledkem poradil s Tampou Bay.

Jágr se v utkání proti Ostrovanům zapsal mezi střelce již v desáté minutě. Na gól mu náhrával plzeňský rodák Martin Straka. Další asistenci si na konci druhé třetiny při úspěšné střele Gomeze připsal další Čech v dresu Jezdců Michal Rozsíval. Pojistku na 4:2 tři minuty před koncem utkání potom přidal za přispění gólové přihrávky Straky a Jagrá jednadvacetiletý Brandon Dubinsky.

Utkání s českým zápisem do statistik viděli diváci také v Ottawě, kde se druhou hvězdou zápasu stal Martin Erat. Jeho Nashville se nakonec v hlavním městě Kanady radoval z vítězství 6:5 a český hokejista k tomu dopomohl gólem a dvěma asistencemi.

Hlavní hvězdou utkání v Detroitu byl další Čech. Jiří Hudler gólem a asistencí přispěl k vítězství svého týmu na domácím ledě proti Tampě Bay v poměru 4:2. Polovinu gólů domácího celku vstřelili čeští rodáci, jelikož v polovině druhé třetiny zvyšoval Kopecký na 3:0. Hostům nakonec nebyly nic platné asistence Jana Hlaváče a Václava Prospala.

Asistenci si v utkání Florida - Boston připsal také domácí Kamil Kreps, ovšem svému týmu tím příliš nepomohl, Boston se radoval z výhry 4:3. Větší radost ze svého úspěchu měl tedy asi Lukáš Krajíček, který nejenže dal gólem konečnou podobu výsledku Vancouver - Columbus 2:0, ale stal se také třetí hvězdou utkání.

NY Rangers - NY Islanders 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 10. Jágr (Straka), 27. Drury, 37. Gomez (Rozsíval), 57. Dubinsky (Straka, Jágr) - 24. Šatan, 38. Comrie (Martínek). Střely na branku: 31:24. Diváci: 18 200.
Atlanta - Toronto 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 37. Kovalčuk, 53. Enström - 15. Wozniewski, 20. Steen, 36. Sundin, 47. Stajan. Střely na branku: 20:25. Diváci: 14 031.
Ottawa - Nashville 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)
Branky: 11. Corvo, 31. Vermette, 43. Heatley, 52. Spezza, 60. Alfredsson - 1. Hamhuis, 17. De Vries, 39. Dumont (Erat), 44. Suter (Erat), 49. Gelinas, 60. Erat. Střely na branku: 32:35. Diváci: 19 538.
Detroit - Tampa Bay 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 4. Hudler, 25. Dacjuk, 28. Kopecký, 43. Cleary (Hudler) - 33. Richards (Hlaváč), 57. Darche (Prospal). Střely na branku: 39:23. Diváci: 17 001.
Calgary - Anaheim 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Tanguay - 6. Marchant, 20. Kunitz, 25. Perry, 56. R. Niedermayer. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19 289.
Florida - Boston 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 23. Montador (Olesz), 58. Booth (Kreps), 60. O. Jokinen (Olesz) - 11. a 37. Chára, 21. Metropolit, 45. Kessel. Střely na branku: 35:38. Diváci: 14 926.
Vancouver - Columbus 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 25. Öhlund, 33. Krajíček. Střely na branku: 21:26. Diváci: 18 630.