Vrbata zařídil třemi body výhru Phoenixu nad Dallasem

NEW YORK/PRAHA

Český útočník Radim Vrbata se největší měrou podílel na výhře svého Phoenixu nad Dallasem, když si v utkání připsal tři kanadské body za jednu branku a dvě asistence. Václav Prospal a Jan Hlaváč v dresu Blesků z Tampy pomohli k vítězství svého týmu nad Philadelphií.

Vrbata se podílel ve dvanácté minutě na úvodní brance zápasu, když po jeho přihrávce otevřel skóre Shane Doan. Tým z Texasu vyrovnal brankou Jussiho Jokinena. O tom, že půjdou domácí po prvních dvaceti minutách do kabin spokojenější rozhodl Daniel Carcillo. Na jeho branku mu přihrál znovu šestadvacetiletý Čech. Rozhodující náskok si Kojoti zajistili ve třetím dějství, v němž skóroval ve 46. minutě i Vrbata. Pro českého forvarda to byla stá branka v NHL.

Už v šesté minutě si Václav Prospal v dresu Tampy Bay připsal gól v utkání proti Letcům z Philadelphie. Za dva dny třiatřicetiletý útočník využil chybné rozehrávky domácí obrany. Jan Hlaváč svou branku vsítil v jednatřicáté minutě, když střelou zápěstím překonal Birona v bráně Flyers a poslal svůj tým do vedení 3:2. Asistenci si na Hlaváčově brance připsal Filip Kuba. Tampa porazila před téměř dvaceti tisíci diváky Philadelphii 5:3.

Hemský otevřel skóre

Podobná návštěva se přišla podívat na utkání mezi domácím Torontem a Ostrovany z New Yorku. Vyrovnané střetnutí, v němž padly dvě branky v závěrečné minutě, opanovali Islanders, kteří nakonec vyhráli 5:4. Za kanadský tým si dvě asistence připsal Tomáš Kaberle, jednu Pavel Kubina. Na dva góly Ruslanu Fedotěnkovi z vítězného týmu přihrával Josef Vašíček.

Dvě branky si připsal také Jonathan Toews z Chicaga Blackhawks, jehož tým rozstřílel domácí Nashville 6:1. Po jedné asistenci si z vítězného týmu připsali Havlát a Lang, kteří přihrávali na úvodní branku zápasu Duncanu Keithovi. Na jediném úspěchu domácích se podílel asistencí také Marek Židlický.

Edmontonský Aleš Hemský otevřel na ledě San Jose skóre zápasu ve 22. minutě. Osm minut nato vedení zvýšil Kyle Brodziak. Za Žraloky snižoval Joe Pavelski, jehož ke skórování vybídl asistencí Milan Michálek. Olejáři nakonec zvítězili 3:2.

Čtvrteční výsledky NHL:
Philadelphie - Tampa Bay 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky: 11. Lupul, 20. Downie, 47. J. Carter - 6. Prospal, 23. D. Boyle, 31. Hlaváč (Kuba), 37. St.Louis, 43. J. Ward. Zásahy brankářů: Biron 28/23 – Holmqvist 30/27. Diváci: 19 336. Hvězdy utkání: Lupul - St. Louis, Boyle.
Carolina - Pittsburgh 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 4. Cole, 31. E. Staal, 44. R. Whitney (F. Kaberle), 52. Bayda - 13. Orpik, 23. Malkin. Zásahy brankářů: Ward 22/20 - Sabourin 46/42. Diváci: 14 922. Hvězdy utkání: Ray Whitney, Kaberle - E. Staal.
Toronto - New York Islanders 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)
Branky: 28. Tucker, 30. Sundin (T. Kaberle), 51. Stajan (Kubina, T. Kaberle), 60. Ponikarovskij - 35. a 45. Fedotěnko (na obě Vašíček), 17. Berard, 38. Comrie, 60. Meyer. Zásahy brankářů: Toskala 28/24 – Rick DiPietro 31/27 . Diváci: 19 227. Hvězdy utkání: Stajan - Berard, Fedotěnko.
Nashville - Chicago 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 47. Arnott (Židlický) - 7. a 13. Toews, 2. Keith (Havlát, Lang), 23. Bourque, 24. Barker, 44. Sharp. Zásahy brankářů: Mason 7/4, Ellis (od 12:42) 13/10 - Lalime 25/24. Diváci: 16 937. Hvězdy utkání: Toews, Kane, Lalime (všichni Chicago).
Colorado - St.Louis 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 59. Backes - 4. Kariya, 11. McClement, 22. Johnson, 44. Guite. Zásahy brankářů: Theodore 7/4, Peter Budaj (od 21:35) 16/16; St. Louis – Manny Legace 40/39. Diváci: 17 131. Hvězdy utkání: Legace, R. Johnson, Brewer (všichni St. Louis).
Phoenix - Dallas 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Doan (Vrbata), 17. Carcillo (Vrbata), 39. N. Kapanen, 46. Vrbata, 59. Boynton - 14. J. Jokinen, 50. Niskanen. Zásahy brankářů: Bryzgalov 34/32, Dallas – Turco 26/22. Diváci: 12 885. Hvězdy utkání: Vrbata, Doan, Reinprecht (všichni Phoenix).
Vancouver - Minnesota 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 43. a 58. Edler, 36. Isbister, 42. Kesler - 14. a 33. Veilleux, 50. Foster, 53. Gáborík, rozhodující nájezd M. Koivu. Zásahy brankářů: Luongo 26/22 - Bäckström 28/24. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Edler, Kesler - Veilleux.
San Jose - Edmonton 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 37. Pavelski (M. Michálek), 49. Grier - 22. Hemský, 30. Brodziak, 44. Pisani. Zásahy brankářů: Nabokov 18/15 - Garon 30/28. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: Pavelski, Grier - Garon.