Hemský hvězdou Edmontonu, Vašíček zařídil vítězný gól

NEW YORK

Útočník Edmontonu Aleš Hemský se dvěma góly a jednou asistencí podílel na výhře Oilers 5:4 proti Králům z Los Angeles. Český forvard se tak po zásluze stal první hvězdou utkání. Ve čtvrtečních zápasech NHL se také dařilo Josefu Vašíčkovi z New York Islanders. Havlíčkobrodský rodák přispěl gólem a vítěznou přihrávkou k zisku dvou bodů na ledě Atlanty po prodloužení.

Sedmadvacetiletý Vašíček zvyšoval v první třetině již na 2:0. Během druhé části však Atlanta srovnala krok a po vyrovnané třetí dvacetiminutovce přišlo na řadu prodloužení, do něhož bleskově vstoupili hosté. Vítěznou trefu si připsal Trent Hunter po pasu Vašíčka.

Další český hokejista Radim Vrbata v barvách Phoenixu se mohl s Kojoty radovat z výhry v Scottrade Center v St. Louis. Svěřenci Wayna Gretzkyho rozhodli během úvodní třetiny, kterou vyhráli 2:1 a obě branky vsítili hosté v přesilové hře.

"Pro nás je důležitá každá hra. Abychom neztratili šanci na play-off, musíme bodovat v každém zápase," nechal se po utkání slyšet gólman Phoenixu <span onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=577&amp;teamId=8000129&amp;playerId=8006892',event)"><span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=577&amp;teamId=8000129&amp;playerId=8006892',event)">Ilja Bryzgalov</span></span> , jenž zneškodnil 41 střel St. Louis, stal se první hvězdou zápasu a byl vyhlášen nejlepším hráčem čtvrtečních zápasů.

Krejčí si připsal druhou branku v NHL

David Krejčí z Bostonu navázal na svůj poslední zápas a vsítil v NHL proti Pittsburghu další již svou druhou branku. V 58. minutě upravoval jednadvacetiletý rodák ze Šternberka na konečných 5:1 pro Medvědy. Jediný gól Tučňáků dala čerstvá posila Dupuis.

Kapitán Rangers Jaromír Jágr přispěl v souboji s Carolinou přihrávkou na první branku k zisku důležitých dvou bodů za vítězství 4:2. Jezdci po první části vedli 2:0 a vedení po dvou vyrovnaných třetinách udrželi.

Nová posila Dallasu <span onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=577&amp;teamId=8000127&amp;playerId=8001072',event)"><span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=577&amp;teamId=8000127&amp;playerId=8001072',event)">Brad Richards </span></span>hned při svém debutu v dresu Stars překonal klubový rekord, když přihrál na pět gólů při vítězství texaského klubu 7:4 proti Jestřábům z Chicaga. Sedmadvacetiletý hokejista se stal druhou hvězdou čtvrtečních zápasů.

Boston - Pittsburgh 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 10. a 13. Sturm, 23. Chára, 37. Axelsson, 58. Krejčí - 54. Dupuis. Zásahy brankářů: Thomas 28/1 - Conklin 13/3, Fleury 18/2. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: M. Sturm, M. Savard, T. Thomas (všichni BOS).
Philadelphia - Ottawa 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 41. a 47. Knuble, 34. Dowd - 27. Spezza. Zásahy brankářů: Biron 33/1 - Emery 38/3. Diváci: 19 567. Hvězdy utkání: K. Timonen, M. Knuble, J. Dowd (všichni PHI).
Carolina - NY Rangers 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 28. a 45. E. Cole - 4. Dubinsky (Jágr), 20. Avery, 23. Drury, 48. Shanahan. Zásahy brankářů: Ward 28/4 - Lundqvist 28/2. Diváci: 16 041. Hvězdy utkání: N. Dawes, H. Lundqvist (oba NYR), E. Cole (CAR).
Atlanta - NY Islanders 4:5 PP. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 24. Perrin, 34. Klee, 35. Žitnik (Holík), 59. Holík - 10. a 44. Comrie (na první Martínek), 12. Vašíček, 22. Hilbert, 62. Hunter (Vašíček). Zásahy brankářů: Lehtonen 38/5 - DiPietro 23/4. Diváci: 16 332. Hvězdy utkání: A. Hilbert (NYI), E. Perrin, B. Holík (oba ATL).
St.Louis - Phoenix 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 16. R. Johnson - 18. Jovanovski (Vrbata), 19. N. Kapanen. Zásahy brankářů: Legace 28/2 - Bryzgalov 42/1. Diváci: 17 867. Hvězdy utkání: I. Bryzgalov, E. Jovanovski (oba PHX), R. Johnson (STL).
Dallas - Chicago 7:4 (2:1, 3:0, 2:3)
Branky: 5., 23. a 46. Hagman, 10. Modano, 25. Eriksson, 27. Daley, 57. Lehtinen - 45. a 59. Bourque, 5. Byfuglien, 50. Ladd. Zásahy brankářů: Turco 29/4 - Lalime 13/5, Crawford 12/2. Diváci: 18 584. Hvězdy utkání: B. Richards, N. Hagman, M. Modano (všichni DAL).
Edmonton - Los Angeles 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)
Branky: 29. a 37. Hemský, 1. Cogliano (Hemský), 30. Nilsson, 38. Pisani - 30. a 52. D. Brown, 20. Kopitar, 25. O´Sullivan. Zásahy brankářů: Garon 26/4 - Cloutier 27/5. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: A. Hemsky (EDM), D. Brown (LA), A. Cogliano (EDM).