Fleischmann se podílel na postupu Washingtonu do play-off

NEW YORK

Hokejová NHL už zná všech šestnáct účastníků letošních vyřazovacích bojů o Stanleyův pohár. Jako poslední si play-off zajistil Washington, který zdolal Floridu 3:1. Oči pro pláč tak zůstávají hokejistům Caroliny, kteří museli spoléhat právě na neúspěch týmu z hlavního města. Washington tak vyhrál již sedmý zápas v řadě a zajistil si i první místo v Jihovýchodní divizi.

Na výhře Capitals má svůj podíl i český útočník Tomáš Fleischmann, který v osmé minutě otevřel skóre. Za hosty pak sice srovnal Kamil Kreps, ruské duo Fjodorov - Sjomin ale vrátilo vedení na stranu Washingtonu. V brance Panterů dostal před Tomášem Vokounem přednost Craig Anderson.

Montreal porazil 3:1 Toronto a vrátil se do čela Východní konference. Kanadský tým může konferenci vyhrát poprvé od ročníku 1988/89, potřebujeme k tomu ale, aby Pittsburgh v nedělním zápase nevyhrál ve Philadelphii. Na porážce Toronta se jednou asistencí podílel i Tomáš Plekanec. Montreal je s 262 góly nejlépe střílejícím mužstvem zámořské ligy.

Souboj dvou nejslabších týmů Východní konference viděla Atlanta, kam přijela Tampa Bay. Domácí poslal už v šesté minutě do vedení Robert Holík, hostům se ale v druhé třetině podařilo vyrovnat, když si asistenci připsal Filip Kuba. O výhře 4:1 nakonec Atlanta rozhodla až v samém závěru, ještě necelých pět minut před koncem byl skóre nerozhodné. Tampě tak po čtyřech sezónách končí soutěž už po základní části.

Rakušan Vanek vstřelil hattrick

Calgary s i před startem Stanley Cupu zvedlo sebevědomí vysokou výhrou 7:1 na ledě Vancouveru a alespoň do neděle se posunulo před Colorado na šesté místo Západní konference. Čtyřmi body za dva góly a stejný počet asistencí se blýskl Eric Nystrom.

Buffalo sice vyhrálo 3:0 v Bostonu, již před zápasem ale nemělo na postup do play-off nárok. Hlavní postavou duelu byli Rakušan Thomas Vanek, autor všech tří branek, a brankář Jocelyn Thibault, který zneškodnil všech sedmnáct pokusů Medvědů. V dresu domácích se po půl roce od operace srdce objevil obránce Teppo Numinen.

Čisté konto vychytal i brankář St. Louis Manny Legace. Jeho tým zdolal Columbus 3:0. Dva góly si připsal Keith Tkachuk, na oba mu nahrál Paul Kariya. Tkachukovi tak chybí už jen jediná trefa, aby pokořil hranici 500 branek.

Los Angeles - Anaheim 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 13. D. Brown, 23. Willsie, 25. O'Sullivan - 20. a 47. Selänne, 20. DiPenta, 24. Getzlaf. Zásahy brankářů: Cloutier 26/22 - Giguere 31/28.  Diváci: 18 118. Hvězdy utkání: Thornton - Getzlaf, Selänne.
St. Louis - Columbus 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 16. a 42. Tkachuk, 9. Boyes. Zásahy brankářů: Legace 25/25 - Leclaire 25/22.  Diváci: 19 150. Hvězdy utkání: Tkachuk, Legace, Janssen (všichni STL).
Boston - Buffalo 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 22., 32. a 60. Vanek. Zásahy brankářů: Thomas 27/25 - Thibault 17/17. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: Vanek, Thibault, Roy (všichni BUF).
Montreal - Toronto 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 35. a 48. Higgins, 29. Streit (Plekanec) - 39. Bell. Zásahy brankářů: Price 27/26 - Raycroft 36/33. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: Higgins, Streit, Kovaljov (všichni MTL).
Washington - Florida 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Fleischmann, 36. Fjodorov, 43. Sjomin - 27. Kreps. Zásahy brankářů: Huet 26/25 - Anderson 38/35.  Diváci: 18 277. Hvězdy utkání: Fjodorov, Sjomin, Huet (všichni WSH).
Atlanta - Tampa Bay 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 6. Holík, 56. C. Armstrong, 60. Slater, 60. Little - 24. Darche (Kuba). Zásahy brankářů: Lehtonen 31/30 - Smith 23/20. Diváci: 18 732. Hvězdy utkání: Armstrong, Lehtonen - St. Louis.
Vancouver - Calgary 1:7 (1:3, 0:1, 0:3)
Branky: 9. Ritchie - 17. a 59. Nyström, 2. Moss, 10. Huselius, 36. Boyd, 50. Tanguay, 53. Iginla. Zásahy brankářů: Luongo 9/6, Sanford 19/15 - Joseph 28/27. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Linden, Iginla, Nystrom (všichni CGY).
15.Los Angeles8232743231:26671
Poznámka: Týmy označené "x" si zajistily účast v play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" vítězství v konferenci. První tři místa patří vedoucím celkům jednotlivých divizí.