Kotalík zařídil v přípravě na NHL výhru Buffala v Columbusu

NEW YORK

Český hokejový útočník Aleš Kotalík vstřelil vítězný gól Buffala ve čtvrtečním přípravném duelu na ledě Columbusu, na který mu přihrál obránce Jaroslav Špaček. Kotalík si připsal také jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, který Buffalo vyhrálo 5:2. Skóre utkání otevřel ve čtvrté minutě další český útočník Jiří Novotný.

Ve zbývajících čtvrtečních zápasech se čeští hráči zapsali do statistik jen ve Vancouveru, kde po jedné asistenci zanamenali útočníci San Jose Lukáš Kašpar a Milan Michálek. Kašpar se podílel na úvodním gólu utkání, Michálek měl v závěru druhé třetiny prsty ve vyrovnávací brance na 2:2. Vítězství Vancouveru zařídil na začátku poslední části Henrik Sedin.

Columbus - Buffalo 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 4. Novotný, 53. Nash - 18. Hecht, 27. Vanek, 36. Kotalík (Špaček), 41. Numminen (Kotalík), 50. Gerbe.
Nashville - Carolina 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 28. J. Ward, 42. Fiddler - 22. a 60. E. Staal, 3. B. Sutter, 3. Bayda.
Dallas - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 21. B. Richards, 29. Brunnström, 35. Neal - 7. A. Johnson, 33. Versteeg, 59. K. Adams, rozhodující sam. nájezd Ladd.
Vancouver - San Jose 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 26. Bernier, 29. D. Sedin, 41. H. Sedin - 18. Armstrong (Kašpar), 36. Pavelski (M. Michálek).