Tomáš Kaberle pomohl dvěma asistencemi k výhře Toronta

NEW YORK/PRAHA

Hokejisté Toronta vyhráli středeční utkání NHL na ledě New Jersey 6:5 po samostatných nájezdech, dvakrát v dresu vítězů nahrával český obránce Tomáš Kaberle. Ten proměnil i svůj nájezd a odpověděl na gól Patrika Eliáše. Rozhodující trefu zaznamenal Niklas Hagman. Jednou nahrával útočník Jiří Hudler, jehož Detroit prohrál v Anaheimu 4:5 po prodloužení. Dallas porazil 4:2 Minnesotu.

Zápas jako na houpačce viděli diváci v New Jersey. Domácí vedli po první třetině 2:0, pak Matt Stajan vyrovnal a stejný hráč po chvíli v přesilovce zužitkoval přihrávku Tomáše Kaberleho k vyrovnání. Ďáblové inkasovali tři góly během 198 sekund, Maple Leafs poslal do vedení po pasu Pavla Kubiny Alexander Steen.

Ještě do druhé přestávky ale odpověděli Jamie Langenbrunner a Colin White. Hosté opět otočili skóre díky trefám Jamala Mayerse a Alexeje Ponikarovského, který opět využil početní výhodu po pasu Kaberleho. Prodloužení zařídil gól Zacha Parisého z 52. minuty. V nastavení branka nepadla, v samostatných nájezdech Kaberle odpověděl na gól domácího Patrika Eliáše. Vítězný zásah zaznamenal Niklas Hagman ve čtvrté sérii.

Gól Francoise Beauchemina v nastavení, který musel potvrdit videorozhodčí, rozhodl zajímavý duel mezi Anaheimem a Detroitem. Hosté, v jejichž dresu jednu asistenci zaznamenal Jiří Hudler, vyrovnali 83 sekund před koncem základní hrací doby. Třikrát branku posledního vítěze Stanley Cupu, jemuž nepomohli ani dvougóloví střelci Dacjuk a Zetterberg, pokořil finský veterán Teemu Selänne. Na všechny góly Kačerů přihrál Ryan Getzlaf.

Tři využité přesilovky viděli diváci v Dallasu. Hostující Minnesotě nepomohly ani dva góly v početní výhodě, domácí Hvězdy zvítězily 4:2. Divočáci pro zranění postrádali šestý zápas v řadě slovenského kanonýra Mariána Gáboríka.

New Jersey - Toronto 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0)
Branky: 3. Clarkson, 8. Zubrus, 30. Langenbrunner, 34. C. White, 52. Parise - 25. a 26. Stajan (na druhou T. Kaberle), 28. Steen (Kubina), 50. Mayers, 51. Ponikarovskij (T. Kaberle), rozh. nájezd Hagman. Zásahy brankářů: Brodeur 48/43 – Toskala 31/26. Diváci: 14 119. Hvězdy utkání: Parisé (NJD), Stajan (TOR), A. Greene (NJD).
Anaheim - Detroit 5:4 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 15., 40. a 45. Selänne, 53. Sutherby, 62. Beauchemin - 12. a 28. Dacjuk, 37. a 59. Zetterberg (na první Hudler). Zásahy brankářů: Giguere 38/34 – Osgood 34/29. Diváci: 17 174. Hvězdy utkání: Selänne (ANA), Dacjuk (DET), Getzlaf (ANA).
Dallas - Minnesota 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Morrow, 13. Ott, 16. B. Richards, 33. Niskanen - 7. Bergeron, 44. Brunette. Zásahy brankářů: Stephan 21/19 – N. Bäckström 13/10, Harding 20/19. Diváci: 18 431. Hvězdy utkání: B. Richards, Stephan, Ott (všichni DAL).