Eliáš pomohl New Jersey k výhře nad Tampou

NEW YORK

Patrik Eliáš v dresu New Jersey Devils pomohl svému týmu k výhře nad Tampou Bay 4:3 po samostatných nájezdech. V základní hrací době si připsal dva body za gól a jednu asistenci a při penaltovém rozstřelu svůj nájezd narozdíl od Václava Prospala proměnil. Útočník Columbusu Jakub Voráček přispěl dvěma přihrávkami k vítězství Blue Jackets nad Edmontonem.

Diváci v New Jersey, kam zavítali hokejisté Tampy Bay, se poprvé radovali z branky až v 37. minutě, kdy se trefil David Clarkson. Gól znamenal snížení na 1:2. Předtím se totiž dvakrát prosadil Jussi Jokinen z týmu Blesků. Vyrovnání zařídil v 39. minutě Patrik Eliáš. Obrat v zápase se domácím podařil v 56. minutě, když Eliášovu přihrávku dokázal v branku přetavit Jay Pandolfo.

Náhradní brankář Devils Kevin Weekes, který zastupuje dlouhodobě zraněného Martina Brodeura, však musel lovit puk ze své branky ještě jednou. Tři minuty před sirénou totiž odražený puk za jeho záda posal Martin St. Louis. O vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy. V těch byl úspěšný opět Patrik Eliáš, naopak Václav Prospal v dresu Lightning svůj nájezd neproměnil.

Columbus otočil zápas s Edmontonem

Olejáři z Edmontonu se představili na ledě Columbusu a od 23. minuty prohrávali o dvě branky. U obou gólů si připsal asistenci český útočník Jakub Voráček. Jeho přihrávky dokázali využít Huselius a Brassard. Hostům se ale podařilo zásluhou branek Cogliana a Moreaua ještě do konce druhého dějství vyrovnat.

Nástup do třetí třetiny se mnohem lépe vydařil Edmontonu. Krátce po začátku strhl vedení na stranu kanadského týmu Čech Aleš Hemský a na 4:2 zvyšoval ve 43. minutě po přihrávce zpoza branky Kyle Brodziak. Columbus se ale nevzdal a vzápětí díky dvěma slepeným brankám Umbergera a Modina vyrovnal. Zisk všech bodů pro Columbus zařídil v 59. minutě Manny Malhotra, který zakončil přečíslení 3 na 2.

Anaheim šel na svém ledě v duelu proti St. Louis do vedení už v první minutě po zásahu Roba Niedermayera. Hosté srovnali o tři minuty později zásluhou Berglunda a na začátku druhé části se dostali do vedení, když se trefil McDonald. To bylo ale ze strany Blues všechno. Vítězství pro Kačery zařídili hokejisté, kteří byli v minulém týdnu vyhlášeni nejlepšími hráči NHL. Dvě branky vstřelil Ryan Getzlaf, jednou se zapsali do střelecké listiny Selänne a Perry. Anaheim nakonec zvítězil přesvědčivě 5:2.

New Jersey - Tampa Bay 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 37. Clarkson, 39. Eliáš, 56. Pandolfo (Eliáš), rozhodující nájezd Langenbrunner - 17. a 31. J. Jokinen, 57. St.Louis. Zásahy brankářů: Weekes 27/24 - Smith 38/35. Diváci: 11 619.
Columbus - Edmonton 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Branky: 19. Huselius (Voráček), 23. Brassard (Voráček), 44. Umberger, 45. Modin, 59. Malhotra - 26. Cogliano, 37. Moreau, 41. Hemský, 43. Brodziak. Zásahy brankářů: Mason 26/22 - Roloson 38/33. Diváci: 11 228.
Anaheim - St.Louis 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 36. a 59. Getzlaf, 1. R. Niedermayer, 23. Selänne, 26. Perry - 4. Berglund, 24.McDonald. Zásahy brankářů: Hiller 32/30 - Mason 26/20. Diváci: 16 144.