Frolík s Dvořákem zařídili výhru Floridy

NEW YORK

Čeští hokejisté Michael Frolík a Radek Dvořák se výraznou měrou podíleli na vítězství Floridy Panthers na ledě Jezdců z New Yorku 4:0. Frolík si připsal gól a asistenci, Dvořák přidal další dvě přihrávky. Trefil se také Aleš Hemský, jeho Edmonton přesto prohrál na ledě Dallasu 3:4. Za Atlantu nastoupil v bráně Ondřej Pavelec, 43 úspěšných zákroků k výhře nad St.Louis nestačilo.

O svém vítězství rozhodli hokejisté Floridy ve druhé třetině, kterou vyhráli nad New York Rangers v poměru 3:0. Přesně v polovině utkání první branku vstřelil po Dvořákově přihrávce Ville Peltonen. Za dalších sedm minut později se před bránu probíjel Frolík, puk se dostal před Weisse, který zvýšil na 2:0. Neuběhlo ještě ani šedesát vteřin a Lundqvist musel lovit puk ze své sítě potřetí. Přesnou přihrávkou na najíždějícího Campbella na sebe upozornil opět Dvořák.

Švédského brankáře poté vystřídal Stephen Valliquette. Toho dokázal překonat v závěrečné části ještě Michael Frolík. Brankář Panterů Craig Anderson, který dostal v brance přednost před českým gólmanem Tomášem Vokounem, zlikvidoval všech 37 střel a připsal si druhé čisté konto v sezóně. Dvořák byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Pavelcův výkon na výhru nestačil

Další český brankář Ondřej Pavelec nastoupil v dresu Atlanty proti St. Louis a už v páté minutě inkasoval z hole Backese. Jeho spoluhráči dokázali vývoj úvodní části zvrátit ve svůj prospěch po brankách Armstronga a Hävelida. Ve druhé třetině ale vyrovnal Tkachuk a o výhře Blues rozhodl v 52. minutě Boyes. Na konečných 4:2 stanovil v závěrečné hře bez brankáře McClement. Pavelec si připsal 43 úspěšných zákroků s úspěšností 93,5 procenta.

Ani branka Aleše Hemského nepomohla k výhře Edmontonu na ledě Dallasu. Tým z Texasu si vytvořil náskok během úvodní části, když se ujal vedení po brankách Ribeira a Petersena 2:0. Ke zdramatizování zápasu zavelel v přesilové hře Aleš Hemský a na 2:2 vyrovnal Brodziak. Za stavu 3:3 ale rozhodl o výhře Hvězd dvě minuty před koncem zápasu Mike Modano.

NY Rangers - Florida 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 30. Peltonen (Dvořák), 37. Weiss (Frolík), 37. Campbell (Dvořák), 42. Frolík. Zásahy brankářů: Lundqvist 23/3, Valiquette 7/1 - Anderson 37/0. Diváci: 18 200.
Carolina - Anaheim 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 7. Cullen - 49. a 55. R. Niedermayer, 2. Getzlaf, 48. Selänne. Zásahy brankářů: Leighton 14/3, Ward 13/1 - Hiller 37/1. Diváci: 14 191.
Dallas - Edmonton 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: 8. Ribeiro, 15. Petersen, 55. Avery, 58. Modano - 45. a 57. Brodziak, 33. Hemský. Zásahy brankářů: Turco 38/3 - Drouin-Deslauriers 26/4. Diváci: 16 650.
Atlanta - St. Louis 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Armstrong, 19. Hävelid - 5. Backes, 36. Tkachuk, 52. Boyes, 60. McClement. Zásahy brankářů: Pavelec 46/3 - Mason 30/2. Střely na branku: 30:47. Diváci: 14 078.