Hejduk s Paulem Šťastným zařídili výhru Colorada

NEW YORK

Duo Milan Hejduk - Paul Šťastný rozhodlo utkání Colorada v Minnesotě. Útočníci Avalanche zaznamenali dohromady šest bodů a přispěli k divoké výhře 6:5. Na oba góly Šťastnému nahrával Hejduk, který přidal přesilovkový gól ve druhé třetině.

Šest vstřelených gólů je nejlepším výsledkem Colorada v sezóně. „Nejhorší dvě třetiny, jaké jsem viděl. S tolika chybami,“ lamentoval po duelu kouč Wild Lemaire, proslulý propracovaným defenzivním systémem. Dva góly vstřelil Pierre-Marc Bouchard. Na první mu nahrál Martin Škoula, na druhý Marek Židlický.

Detroit porazil 2:1 Anaheim, rozhodující gól vstřelil slovenský forvard Marián Hossa. Domácí přestříleli Kačery 47:16. „Byli jsme trpěliví. Bylo otázkou času, kdy gól vstřelíme,“ říkal po zápase Hossa. Po dvou třetinách skončil zápas pro brankáře hostí Giguera, kterého nahradil Hillerem. Jednička Anaheimu laboruje s bolavými třísly, během 40 minut zaznamenala 37 zásahů.

Toronto vyhrálo i druhý zápas po příchodu nového generálního manažera Briana Burkea. V pondělí uspěli díky přesilovkovým trefám Stajana a Grabovského na ledě Los Angeles 3:1, do prázdné branky 10 sekund před koncem pečetil Finger. První střelou zápasu poslal domácí do vedení Alexander Frolov.

Gól Kristiana Huseliuse z 56. minuty rozhodl o vítězství Columbusu 3:2 ve Vancouveru. Akci založil Rick Nash a přes těsnou obranu dvou soupeřů našel švédského forvarda před odkrytou brankou Canucks. „Skvělá přihrávka,“ chválil spoluhráče Huselius.

Buffalo nedokázalo doma vstřelit gól Pekkovi Rinnemu a finský brankář zařídil výhru Nashvillu 2:0. Skóre nepříliš záživného zápasu otevřel ve 48. minutě veterán Jason Arnott, o 153 sekund později zvýšil Dumont.

Buffalo - Nashville 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 49. Arnott, 51. Dumont. Zásahy brankářů: Miller 27/25 - Rinne 30/30. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: DUmont, Rinne, Arnott (všichni NSH).
Columbus - Vancouver 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 30. Modin, 50. Murray, 56. Huselius - 24. Wellwood, 46. Bieksa. Zásahy brankářů: Mason 32/30 - Schneider 18/15, Sanford 11/11. Diváci: 13 299. Hvězdy utkání: Huselius, Rick Nash, Mason (všichni CBJ).
Minnesota - Colorado 5:6 (2:2, 2:4, 1:0)
Branky: 6. a 21. Bouchard (na první Škoula, na druhou Židlický), 20. M. Koivu, 40. Nolan, 55. Burns - 24. a 38. Stastny (na obě Hejduk), 10. Svatoš, 13. Jones, 29. Hejduk, 37. Hensick. Zásahy brankářů: Bäckström 26/20, Harding 5/5 - Budaj 17/12. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: P. Štastný, Hejduk (oba COL), P-M. Bouchard (MIN).
Detroit - Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Franzén, 42. Marián Hossa - 2. Kunitz. Zásahy brankářů: Osgood 16/15 - Giguere 38/37, Hiller 9/8. Diváci: 18 862. Hvězdy utkání: Marián Hossa, Franzén (oba DET), Kunitz (ANA).
Los Angeles - Toronto 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 1. Frolov - 43. Stajan, 44. Grabovskij, 60. Finger. Zásahy brankářů: LaBarbera 29/27 - Toskala 33/32. Diváci: 15 052. Hvězdy utkání: I. White, Grabovskij (oba TOR), LaBarbera (LOS).