Sýkora zařídil gólem dvě minuty před koncem výhru Pittsburghu

NEW YORK

Český útočník Petr Sýkora byl jediným hráčem, který se v utkání mezi Pittsburghem a New York Islanders dokázal prosadit. Svým gólem dvě minuty před koncem základní hrací doby zařídil Tučňákům výhru.

Sýkora zaznamenal již osmou vítěznou branku sezóny, třetí nulu v ročníku si připsal gólman Marc-Andre Fleury, jenž pochytal 21 střel. Pittsburgh ztrácí na postup do pla-off dva body.

V dresu San Jose Sharks si jeden bod za asistenci připsal český útočník Milan Michálek. Po jeho přihrávce vstřelil v souboji s Detroitem jedinou branku svého týmu obránce Christian Ehrhoff. Rudým křídlům se však podařilo vstřelit branky čtyři a získaly tak cenný skalp vedoucího týmu Západní konference. Největší měrou se o výhru postaral Henrik Zetterberg, který se z branky radoval dvakrát.

Nový kouč na lavičce Rangers John Tortorella se po utkání s Torontem radovat z výhry nemohl. Do vedení Jezdce sice poslal po asistenci Michala Rozsívala v polovině zápasu Wade Redden, Javorové listy ale devět minut před koncem třetí třetiny vyrovnaly a vítězství si zajistily v samostatných nájezdech.

V posledním středečním utkání Philadelphia porazila Los Angeles 2:0. Čisté konto si připsal gólman Letců Martin Biron.

Pittsburgh - New York Islanders 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 58. Sýkora. Zásahy brankářů: Fleury 21/21 - Danis 28/27. Diváci: 16 975. Hvězdy zápasu: Fleury, Sýkora (oba PIT), Danis (NYI).
Toronto - New York Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Hagman, rozhodující nájezd Kuljomin - 31. Redden (Rozsíval). Zásahy brankářů: Toskala 32/31 - Lundqvist 24/23. Diváci: 19 383. Hvězdy zápasu: Toskala, Kubina, Sifers (všichni TOR).
Philadelphia - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. J. Carter, 60. Gagne. Zásahy brankářů: Biron 34/34 - Ersberg 19/18.. Diváci: 19 568. Hvězdy zápasu: Biron (PHI), Ersberg (LA), Giroux (PHI).
Detroit - San Jose 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 25. a 58. Zetterberg, 7. Marián Hossa, 17. Leino - 27. Ehrhoff (M. Michálek). Zásahy brankářů: Conklin 35/34 - Nabokov 33/29. Diváci: 20 066. Hvězdy zápasu: Zetterberg, Leino, Dacjuk (všichni DET).