Brodeur se přiblížil dalšímu rekordu, opět mu zdatně sekundoval Eliáš

NEW YORK

Už jenom dvě vychytaná čistá konta dělí gólmana New Jersey Martina Brodeura od vyrovnání rekordu legendárního Terryho Sawchuka. Poté co tento týden překonal Brodeur rekord v počtu vítězných utkání, útočí na další. Ďáblové v pátek porazili Minnesotu 4:0 a velký podíl na tom měl jejich brankář. Brodeur si připsal 35 úspěšných zákroků, v NHL tak vychytal už svou stoprvní nulu.

Druhou hvězdou utkání byl vyhlášen Patrik Eliáš, který Ďáblům k výhře dopomohl dvěma brankami. Třebíčský rodák tak počet gólů v letošní sezóně zaokrouhlil na třicet a potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha.

Edmonton zvítězil na ledě Chicaga 5:4 po samostatných nájezdech a svou sérii zápasů, ve kterých bodoval, prodloužil už na sedm. Asistencí se na tom podílel i Aleš Hemský, jeden z nájezdů proměnil jeho spoluhráč Aleš Kotalík, který byl vyhlášen první hvězdou duelu. Jestřábům k výhře nepomohly ani dva body Martina Havláta.

Hráči Edmontonu přitom měli v nohách čtvrteční zápas proti Coloradu, které sice smetli 8:1, ale na hotel v Chicagu se dostali až v pátek ve tři hodiny ráno. "Byl to náročný den," přiznal útočník Patrick O'Sullivan. "Po sedmdesáti zápasech už člověka trošku přepadá únava. Ale vypořádat se s ní musí všechny týmy a kdo to zvládne lépe, uspěje. Každý bod je nyní ohromně důležitý."

Edmonton díky vítězství poskočil na sedmé místo v tabulce Západní konference a stále si udržuje čtyřbodový náskok před devátým St. Louis, které vyhrálo 3:2 v Calgary.

Hudler gólem podpořil výhru Detroitu

Pozici nejlepšího týmu NHL potvrdili hokejisté Detroitu vítězstvím 6:3 v Atlantě. Jedním gólem k tomu přispěl i český útočník Jiří Hudler, který v 35. minutě zvýšil na 3:0. Trefil se také slovenský kanonýr Marián Hossa, jenž se představil na ledě Atlanty poprvé od chvíle, co ho Thrashers v průběhu minulé sezóny vyměnili do Pittsburghu.

Divokou přestřelku předvedli hokejisté New Yorku Islanders a Caroliny. Hostující Hurricanes vedli po první třetině 2:0, prostřední dějství ale prohráli 1:4. V třetí třetině však dvěma góly zvrátili na svou stranu vítězství 5:4, díky němuž poskočili v tabulce Východní konference na 6. místo a mají tříbodový náskok před devátou Floridou.

"Po druhé třetině jsme na sebe byli pořádně naštvaní. Nehráli jsme vůbec dobře. Ale v třetí třetině jsme udělali všechno pro to, abychom tady teď po zápase nemuseli ničeho litovat," řekl útočník Chad Larose, který necelých pět minut před koncem základní hrací doby vstřelil rozhodující pátý gól.

New Jersey - Minnesota 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 22. a 49. Eliáš, 30. Gionta, 32. Oduya. Střely na branku: 29:35. Diváci: 17 625.
Carolina - NY Islanders 5:4 (2:0, 1:4, 2:0)
Branky: 1. a 54. Cullen, 19. a 56. Larose, 40. T. Ruutu - 23. Nielsen, 26. Park, 35. Gervais, 39. Okposo. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18 137.
Buffalo - Philadelphia 4:6 (0:1, 3:3, 1:2)
Branky: 24. Vanek, 27. Moore, 35. Roy, 60. Butler - 38. a 40. Briere, 19. M. Richards, 31. Gagne, 45. Knuble, 58. Carter. Střely na branku: 43:31. Diváci: 18 690.
Calgary - St. Louis 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 23. Cammalleri, 28. Boyd - 5. Oshie, 50. McDonald, 51. McClement. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19 289.
Atlanta - Detroit 3:6 (0:1, 0:2, 3:3)
Branky: 51. Little, 54. Kozlov, 60. Stuart - 14. Rafalski, 33. Dacjuk, 35. Hudler, 48. Franzén, 52. Marián Hossa, 57. Cleary. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 545.
Chicago - Edmonton 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. Bolland, 19. Burish, 38. Barker (Havlát), 48. Havlát - 4. Penner (Hemský), 11. Cogliano, 27. Moreau, 39. Gagner, rozhodující nájezd O'Sullivan. Střely na branku: 43:31. Diváci: 22 151.
Pittsburgh - Los Angeles 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 13. Crosby, 18. Malkin, 32. Kennedy, 34. Guerin - 48. Handzuš. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17 132.