Rubriky:

NHL

Carolina i nadále počítá s Kaberlem, do Omsku prý nepůjde

23. června 2009 11:53 - RALEIGH

Hokejový obránce František Kaberle by měl nadále oblékat dres Caroliny v zámořské NHL, kde má ještě rok platnou smlouvu. O pětinásobného světového šampióna se sice zajímá ruský Omsk, ale generální manažer Hurricanes Jim Rutherford v rozhovoru pro deník The News and Observer uvedl, že s českým zadákem dál počítá.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Kaberle by podle jeho slov měl v základní sestavě zaujmout místo po Dennisi Seidenbergovi, kterému skončil kontrakt a německý bek nemá zájem uzavřít s klubem nový. O odchodu kladenského odchovance se totiž spekulovalo s ohledem na fakt, že se Kaberle v závěru sezony často nevešel do sestavy a duely sledoval jen z tribuny.

"Je to kvalitní hráč. Pokud bude mít dobrý tréninkový kemp, bude v sestavě," řekl Rutherford na adresu Kaberleho, který vynechal 15 z posledních 18 zápasů Caroliny v základní části a v play-off zasáhl jen do sedmi utkání. Podle Rutherforda pětatřicetiletý bek v pohovoru po sezóně potvrdil, že chce dodržet smlouvu s Carolinou, která mu i v příštím roce zajišťuje příjem 2,2 miliónu dolarů.

Podle hráče samého to však bylo trochu jinak. "Na výstupním pohovoru jsme se shodli, že pro nikoho není dobré, abych seděl na střídačce a nehrál," řekl Kaberle. Jasno o tom, jestli bude opravdu v Carolině pokračovat, by mělo být v nejbližší době. "Rozhodnout by se mělo kolem draftu," uvedl Kaberle.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..