Rubriky:

NHL

Vedení NHL prošetřuje postup Chicaga při kvalifikačních nabídkách

4. července 2009 09:12 - CHICAGO

Vedení NHL a hráčská asociace NHLPA prošetřují podle zdrojů televizní stanice TSN postup Chicaga při předložení takzvaných kvalifikačních nabídek několika hokejistům. Je mezi nimi i šestice členů stabilního kádru minulé sezóny Kris Versteeg, Cam Barker, Ben Eager, Colin Fraser, Aaron Johnson a Troy Brouwer.

Hlavním předmětem šetření je, zda byly kvalifikační nabídky správně vyplněny. V případě, že NHL a NHLPA dojdou k opačnému závěru, existuje možnost, že nabídky budou považovány za neplatné a kvůli chybě klubu by se mohli všichni tito hokejisté stát nechráněnými volnými hráči.

Hráči údajně neobdrželi potřebná vyrozumění o nabídkách. NHL tak zkoumá, zda byla situace včas napravena. Generální manažer Jestřábů Dale Tallon uvedl, že kvalifikační nabídky byly hráčům odeslány včas poštou 29. června, ale zároveň připustil, že kvůli svátku 1. července je hráči nemuseli obdržet včas.

Posílat nabídky poštou prý není zrovna běžný postup. Preferovanou cestou je doručení kurýrem a současně také faxem přímo agentovi, který hráče zastupuje. Podle zdrojů TSN však některé nabídky nebyly odfaxovány ani agentům. Tallon se brání tím, že kopie faxů byly odeslány přímo na vedení soutěže.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..