Rubriky:

NHL

Prospala by mohl v Tampě nahradit krajan Petr Sýkora

30. července 2009 10:51 - TAMPA

Hokejového útočníka Václava Prospala by mohl v Tampě nahradit krajan Petr Sýkora. Letošní vítěz Stanleyova poháru v dresu Pittsburghu je totiž podle deníku St. Petersburg Times jedním z hráčů, které si generální manažer Brian Lawton vyhlédl jako možné posily pro nadcházející sezónu kanadsko-americké NHL.

 

Gene J. Puskar, ČTK/AP

Tampa se v minulých dnech rozhodla, že vyplatí Prospala ze smlouvy, kterou měl s Lightning uzavřenou ještě pro příští tři roky. Vzhledem k tomu, že v klubu skončil i Radim Vrbata, jenž byl vyměněn do Phoenixu, a na Floridě nebude pokračovat například ani Lukáš Krajíček, má Lawton k dispozici v rozpočtu na mužstvo dostatek financí.

"Chceme získat hráče do elitních dvou formací, který trochu pozmění týmovou chemii. Chceme hrát rychlejší tempo hokej a potřebujeme hráče, kteří tak skutečně chtějí hrát," uvedl Lawton. Vedle Sýkory je v čele listiny vyhlédnutých hráčů Alex Tanguay.

Generální manažer Tampy si prý dobře uvědomuje, že většina "lepších" hokejistů, kteří byli po sezóně bez smluv, už má nová angažmá. "Stále je však na trhu několik velmi dobrých hráčů," řekl Lawton.

Sýkorovo jméno v minulých dnech připomněl i detroitský tisk jako možnou posilu pro Red Wings, kteří po sezóně ztratili řadu elitních útočníků. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru se momentálně doma v Brně zotavuje ze zranění nohy a jeho agent v zámoří jedná o novém působišti. Prakticky jisté je pouze to, že Sýkora nebude pokračovat v týmu Tučňáků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..