Rubriky:

NHL

VIDEO: Proslulý bitkař NHL míří do ringu. Chce být boxerským šampiónem

8. září 2009 15:19 - NEW JERSEY

Ve slavné NHL prošel bývalý hokejový bitkař Nathan Perrott čtyřmi kluby, poté zamířil do Kontinentální ligy, nyní se pokusí splnit další dětský sen a prosadit se v boxerském ringu. Není se co divit, tenhle dvaatřicetiletý stokilový pořízek měl přezdívku "Skála" a pro ránu nešel nikdy daleko. "Chystám se do lvího doupěte, moc se na to teším," řekl Perrott.

 

www.khl.ru

"Každý mě v hokeji přezdíval ´Skála´, tak zkusím, jak jsem dooprvady tvrdý," usmíval se Perrott v rozhovoru pro National Post. Se stejnou přezdívkou nastoupí Perrott do profi ringu. "Kouč mi řekl, že musím mít přezdívku, ´Skála´ se mu líbila," dodal.

S boxem začal Perrot v 15 letech a po sedmnácti letech si chce svůj další sen splnit. "Vždycky jsem se pral s mnohem staršíma klukama," zavzpomínal. "K boxu jsem se dostal vlastní cestou, zajímalo mě, jak se dokáži sám ubránit," přidal rodák z kanadského Owen Sound ve státě Ontario. "V těhle končinách je spousta tvrdých farmářských chlapíků," vysvětlil.

O boxu začal vážně uvažovat v roce 2006, kdy ho potkal boxerský guru Lou Duva. Do kádru New Jersey se tehdy sice neprosadil, ale mohl zato trénovat s Duvaovým synem Tommy Brooksem. Než odešel do KHL do týmu Viťaz Čechov, stihl čtyři amatérské zápasy v ringu a tři vyhrál.

Box miluje

"Musíte se naučit naslouchat svým očím," vyprávěl Perrott. "Dlouhý souboj v hokeji může trvat třeba minutu a půl, ale v boxu musím být připravený přes dvanáct minut na čtyři kola. V hokeji máte víc rozhodčích, zatímco v boxu je jen jeden a chce, abyste boxovali," vyjmenovával hlavní rozdíly bývalý forvard, jenž v zámoří odehrál 89 zápasů a připsal si 251 trestných minut, v KHL přidal dalších 235 minut za 24 utkání!

V ringu se mu snad budou nastřádané minuty hodit více než na ledové ploše. "Někteří mladí boxeři v začátcích povídali o jednoduchých výhrách, a tak jsem si říkal ´A co já?´, proto se chystám do lvího doupěte," smál se Perrott. "Myslím, že v boxu dokážu udělat velkou kariéru. Stále se učím a přesto, že jsou v něm menší peníze než v hokeji, miluju ho," dodal odhodlaně.

Souboj je na programu 11. září ve slavné The Legendary Blue Horizon ve Philadelphii. Soupeřem bude Perrottovi Makidi Ku-Tima ve čtyřkolovém duelu.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..