Hanzal rozhodl o výhře hokejistů Phoenixu nad San Jose

NEW YORK

Český hokejový útočník Martin Hanzal vstřelil po asistenci krajana Petra Průchy v sobotním přípravném utkání na nový ročník NHL vítěznou branku Phoenixu při výhře nad San Jose 2:0. Oba tak přispěli k úspěšné premiéře nového hlavního kouče Coyotes Davea Tippetta, který po čtvrteční rezignaci Wayna Gretzkého převzal rolu hlavního trenéra po zaskakujícím Ulfu Samuelssonovi. Trefa Vladimíra Sobotky porážce Bostonu s Columbusem nezabránila.

Martin Hanzal

V zápase Phoenixu se San Jose byl po dvou třetinách stále bezbrankový stav, ale hned po 15 vteřinách závěrečného dějství jej prolomil Hanzal, který využil Průchovu asistenci. Výhru pojistil v 48. minutě Matthew Lombardi a gólman Ilja Bryzgalov pomohl k výhře Coyotes 27 úspěšnými zákroky.

Sobotka v osmé minutě minutě odpověděl na gól Matta Calverta a vyrovnal na 1:1. Bruins pak vedli po gólu Zdena Cháry, ale Columbus třemi góly v závěrečné třetině otočil výsledek. V dresu vítězů se objevil bek Martin Škoula, jehož Blue Jackets testují.

Kompletní české trio v Montrealu si připsalo po asistenci a pomohlo k vítězství nad Buffalem 3:2, přestože Canadiens prohrávali po první třetině už 0:2. Jaroslav Špaček a Tomáš Plekanec v 33. minutě asistovali v přesilové hře Brianu Giontovi u první branky domácích a Roman Hamrlík přihrál 23 sekund před koncem druhé třetiny na trefu Maxima Lapierra. Obrat pak dokonal v 46. minutě Gregory Stewart.

Toronto v přesilových hrách otočilo zápas s Detroitem, který vedl po gólu Brada Stuarta. V 24. minutě vyrovnal po asistenci Tomáše Kaberleho Carl Gunnarsson a v třetí třetině otočil stav Viktor Stalberg.

Boston - Columbus 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 8. Sobotka, 26. Chára - 3. Calvert, 47. Torres, 53. Filatov, 58. Dorsett.
Montreal - Buffalo 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Gionta (Plekanec, Špaček), 40. Lapierre (Hamrlík), 46. Stewart - 1. MacArthur, 11. Gerbe.
New Jersey - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 2. Zubrus.
Toronto - Detroit 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 24. Gunarsson (T. Kaberle), 47. Stahlberg - 20. Stuart.
Dallas - St. Louis 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Winchester, 15. Armstrong, 27. E. Johnson, 30. Steen, 53. Backes.
Nashville - Carolina 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 15. Dumont, 32. Hornqvist - 2. J. Jokinen, 20. Whitney, 26. E. Staal, 60. Walker, 60. Conboy.
Calgary - Vancouver 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Moss - 26. Samuelsson, rozhodující sam. nájezd Raymond.
Los Angeles - Colorado 5:3 (1:1, 2:2, 2:0) - hráno v Las Vegas
Branky: 34. a 54. z trestného střílení Kopitar, 19. Frolov, 31. Doughty, 60. Simmonds - 23. a 28. Tucker, 12. Wolski.
Phoenix - San Jose 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. Hanzal (Průcha), 48. Lombardi.