Havlát v přípravě přispěl gólem a úspěšným nájezdem k výhře Minnesoty

NEW YORK

Český hokejový útočník Martin Havlát pomohl jedním gólem i úspěšným pokusem v rozstřelu k výhře Minnesoty 5:4 po samostatných nájezdech na ledě Philadelphie v generálce na vstup do nového ročníku NHL. Účet vzájemných přípravných duelů mezi kluby NHL uzavřelo ještě vítězství New Jersey nad Islanders 4:2. V Helsinkách se podílel gólem na výhře Floridy nad Jokeritem 4:2 útočník Michael Frolík.

Martin Havlát (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Minnesoty.

Minnesota prohrávala po první třetině už 0:2, ale Havlát v 30. minutě v přesilové hře snížil a Wild díky Brentu Burnsovi vyrovnali. Na začátku třetí třetiny vedli opět Flyers, Minnesota stav otočila, ale v 57. minutě si vynutil nastavení Daniel Briere.

Havlát pak v samostatných nájezdech ve druhé sérii vyrovnal na 2:2. Vzápětí mohl rozhodnout Petr Sýkora, který se vrátil do sestavy Wild po třízápasové absenci kvůli zranění kotníku, ale neuspěl. Povedlo se to až ve čtvrté sérii Anttimu Miettinenovi.

Florida se po pondělní porážce v Tampere s Tapparou 2:3 po samostatných nájezdech představila v Helsinkách proti Jokeritu s jedničkou Tomášem Vokounem v brance a tentokrát splnila roli favorita. Na 4:1 zvýšil v 36. minutě Frolík. Panthers nastoupí v pátek a v sobotu opět v Hartwall Areně už v ostrých zápasech NHL proti Chicagu.

V Karlstadu vyhráli v generálce na páteční a sobotní klání ve Stockholmu proti St. Louis hokejisté Detroitu nad Färjestadem 6:2. Poslední přípravný zápas obstará v zámoří duel Dallasu s jeho farmářským týmem Texasem.

New Jersey - New York Islanders 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky: 26. Parise, 35. Rolston, 38. Zajac, 53. Shanahan - 22. Hillen, 31. Streit.
Philadelphia - Minnesota 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 6. Giroux, 16. Pyörälä, 22. Richards, 57. Briere - 30. Havlát, 36. Burns, 43. Clutterbuck, 56. Sheppard, rozhodující sam. nájezd Miettinen.
Jokerit Helsinky - Florida 2:4 (0:2, 1:2, 1:0) - hráno v Helsinkách
Branky: 23. Koivisto, 53. Saarinen - 20. a 29. Stillman, 19. Seidenberg, 36. Frolík. Za Floridu odchytal celý zápas Tomáš Vokoun.
Färjestad - Detroit 2:6 (0:3, 1:1, 1:2) - hráno v Karlstadu
Branky: 33. Pihlström, 51. Lindström - 7. Jason Williams, 16. Zetterberg, 19. Filppula, 26. Rafalski, 51. Kronwall, 58. Bertuzzi.