Havlát a Sýkora se lvím podílem zasloužili o obrat Minnesoty

NEW YORK

Hokejisté Minnesoty Wild porazili v kanadskoamerické NHL Anaheim 4:3 po prodloužení. Velký podíl na vítězství mají čeští hokejisté Martin Havlát a Petr Sýkora. Prvně jmenovaný si připsal tři body za asistence, Sýkora po jedné z nich skóroval. Aleš Hemský z Edmontonu zařídil svému týmu výhru 5:4 po samostatných nájezdech nad Dallasem, když proměnil svou penaltu.

Martin Havlát (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Minnesoty gól.

Obrat jako hrom se podařil Minnesotě na ledě Anaheimu. Jejich brankář Bäckström totiž v prostřední části hned třikrát inkasoval a do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali Divočáci s nelehkým úkolem otočit vývoj utkání. Hlavním strůjcem obratu byl Havlát, jenž přihrál na všechny tři branky svého týmu ve třetí třetině. V přesilovce nejdříve jeho asistence využil Mikko Koivu, poté krajan Petr Sýkora a na 3:3 vyrovnával v další početní výhodě Belanger. Výhru v prodloužení zajistil hostům Brunette. Havlát byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Vyrovnaný duel sehrál Edmonton s Dallasem. V hale kanadského celku mohli diváci vidět během zápasu osm branek. Bod za přihrávku si připsal i Aleš Hemský, jenž asistoval u vyrovnávací branky na 4:4 Denisi Grebeškovi. Zápas nakonec rozhodly samostatné nájezdy. Ke třetímu ze strany Oilers se rozjel Hemský a střelou po ledě k pravé tyči překonal brankáře Dallasu Turca.

Ani gól Tomáše Plekance nepomohl k výhře jeho Montrealu na ledě Calgary. Český hokejista vyrovnával jedenáct vteřin před koncem druhé části na 3:3. O zisku všech bodů pro Calgary nakonec rozhodl na začátku třetího dějství Staffan Kronwall.

Zajímavý zápas viděli diváci ve Philadelphii, kde se představil Washington s hvězdným Ovečkinem. Ruský hokejista se radoval ze dvou gólů, podobně jako Sjomin. Oba ale zastínil svým hattrickem Mike Richards. Philadelphia zvítězila 6:5 v prodloužení.

Bod za asistenci si připsal Tomáš Kaberle z Toronta, hráči Maple Leafs se ale ani tentokrát z výhry neradovali, když podlehli Ottawě 1:2.

Carolina - Tampa Bay 2:1 po sam. n. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. J. Jokinen, rozh. nájezd Samsonov - 27. Malone. Zásahy brankářů: Ward 30/29 - Smith 28/27. Diváci: 16 186. Hvězdy zápasu: Ward (CAR), Smith (TB), Cullen (CAR).
Philadelphia - Washington 6:5 v prodl. (0:0, 4:3, 1:2 - 1:0)
Branky: 22., 34. a 35. M. Richards, 25. Timonen, 56. Hartnell, 64. Briere - 23. a 28. Ovečkin, 33. a 49. Sjomin, 50. Morrison. Zásahy brankářů: Emery 36/31 - Theodore 26/14, Varlamov 25/21. Diváci: 19 567. Hvězdy zápasu: Richards (PHI), Ovečkin (WSH), Briere (PHI).
Toronto - Ottawa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 46. Stajan (T. Kaberle) - 27. Donovan, 28. Alfredsson z trest. střílení. Zásahy brankářů: Gustavsson 28/26 - Leclaire 27/26. Diváci: 18 830. Hvězdy zápasu: Alfredsson (OTT), Stajan (TOR), Leclaire (OTT).
Calgary - Montreal 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 9. a 34. Nystrom, 36. Iginla, 43. S. Kronwall - 19. Gomez, 20. Latendresse, 40. Plekanec. Zásahy brankářů: Kiprusoff 30/27 - Halák 28/24. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Nystrom, Pardy, Kronwall (všichni CGY).
Los Angeles - San Jose 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)
Branky: 6. Simmonds, 22. R. Smyth, 32. J. Johnson, 33. Kopitar, 55. Purcell, 59. Drewiske - 37. a 42. Setoguchi, 40. R. Blake, 55. Heatley. Zásahy brankářů: Quick 29/25 - Greiss 9/8, Nabokov 20/16. Diváci: 15 035. Hvězdy zápasu: Kopitar, Frolov (oba LA), Thornton (SJ).
Minnesota - Anaheim 4:3 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 1:0)
Branky: 47. M. Koivu (Havlát), 53. Sýkora (Havlát), 58. Belanger (Havlát), 64. Brunette - 25. Lupul, 28. Arťuchin, 31. S. Koivu. Zásahy brankářů: Bäckströn 19/16 - Giguere 32/28. Diváci: 18 256. Hvězdy zápasu: Brunette, Havlát, Koivu (všichni MIN).
Edmonton - Dallas 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Comrie (Šmíd), 27. Gagner, 39. Penner, 47. Grebeškov (Hemský), rozh. nájezd Hemský - 6. a 42. Morrow, 26. Neal, 32. Robidas. Zásahy brankářů: Chabibulin 34/30 - Turco 24/20. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: Penner (EDM), Morrow (DAL), Gagner (EDM).