Rubriky:

NHL

Filip Kuba pomohl gólem k výhře Ottawy v Anaheimu

7. prosince 2009 07:35 - ANAHEIM

Hokejisté Ottawy zvítězili v nedělním utkání NHL na ledě Anaheimu 4:3 po samostatných nájezdech a ukončili sérii čtyř porážek. Jedním gólem k tomu přispěl i český obránce Filip Kuba, který v úvodu třetí třetiny svou druhou trefou v sezoně dostal Senators do vedení 3:2.

 

Lucy Nicholson, Reuters

Hosté vedli v zápase celkem třikrát, Kačeři však dokázali pokaždé velmi rychle odpovědět. Na první gól Jarkka Ruutua v 13. minutě zareagoval už po 15 sekundách Ryan Getzlaf, po brance Jasona Spezzy v 16. minutě se za 31 sekund trefil Joffrey Lupul a po Kubově gólu vyrovnal za 50 sekund Corey Perry.

Teprve v penaltovém rozstřelu Senátoři dominovali, když byli úspěšní jak Alexej Kovaljov, tak Daniel Alfredsson. Naopak v dresu domácích se ze tří pokusů trefil pouze Getzlaf.

"Myslím, že naši hráči ukázali velkou odolnost," pochvaloval si trenér Ottawy Cory Clouston. "Na každý gól, co jsme dali, dokázal soupeř odpovědět hned při dalším střídání. To může být devastující, ale naše mužstvo má velký charakter," dodal.

Senators tak v Anaheimu úspěšně zakončili jinak nepříliš povedenou pětizápasovou cestu po hřištích soupeřů, z níž vytěžili pouhé tři body. Venku vyhráli poprvé od 28. října a Anaheim porazili prvně od finále Stanley Cupu v roce 2007, které tehdy Kačeři vyhráli 4:1 na zápasy.

Detroit zvítězil na ledě New Yorku

"Tohle je konec jedné kapitoly v dlouhé sezoně. Máme za sebou dlouhý výjezd a konečně se vracíme domů," radoval se brankář Brian Elliott. "Teď nás čeká náročný domácí program, což bude další velká zkouška. Ale dnešní vítězství má pro nás obrovskou cenu," dodal.

V dalším nedělním duelu uspěl rovněž hostující tým, Detroit zvítězil na ledě New Yorku Rangers 3:1. Vítězný druhý gól vstřelil dvě minuty před koncem třetí třetiny Daniel Cleary, pojistku do prázdné branky při power play domácích přidal Kris Draper.

Hlavním strůjcem úspěchu Red Wings byl brankář Jimmy Howard, který zastavil 28 střel včetně trestného střílení, z nějž mohl Ryan Callahan v úvodu druhé třetiny zvýšit na 2:0 pro Rangers. Místo toho o deset minut později vyrovnal Pavel Dacjuk na 1:1 a zahájil tak obrat zápasu.

"Většinu střel jsem viděl. A když jsem měl zakrytý výhled, podařilo se mi pokaždé zaujmout ideální pozici na špici brankoviště," uvedl Howard, jenž má stále statut nováčka NHL, jelikož v součtu s minulou sezonou odchytal jen 24 zápasů. "Spoluhráči mi ohromně pomohli, zvlášť při našem oslabení. Eliminovali jsme šance, a pokud nějaká byla, obránci nedali soupeři prostor k dorážce," dodal Howard.

Anaheim - Ottawa 3:4 po sam. náj. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 13. Getzlaf, 16. Lupul, 42. Perry - 13. J. Ruutu, 16. Spezza, 42. Kuba, rozh. nájezd Alfredsson. Střely na branku: 36:29. Diváci: 14 946.

NY Rangers - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 16. Boyle - 32. Dacjuk, 58. Cleary, 60. Draper. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18 200.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..