Krejčí vstřelil jediný gól Bostonu při vysoké prohře s Carolinou

NEW YORK

Český útočník David Krejčí byl v nedělním utkání NHL jediným úspěšným střelcem Bostonu. Jeho gól na ledě Caroliny však přišel až za stavu 5:0 pro domácí hokejisty a znamenal jen mírnou úpravu vysoké porážky Bruins s nejhorším celkem Východní konference.

Už krátce po polovině zápasu prohrával Boston 0:4 a Tima Thomase nahradil v jeho brance Tuukka Rask. Člen českého olympijského výběru Krejčí skóroval v 49. minutě v přesilové hře.

Brankář Caroliny Cam Ward tak sice přišel o čisté konto, nikoli však o 131. výhru v kariéře, díky níž překonal klubový rekord Arturse Irbeho v počtu vítězství mezi gólmany. "Sám bych to nikdy nedokázal. Na každém z těchto vítězství má ohromný podíl celý náš tým," uvedl pětadvacetiletý Ward.

Zatímco Carolina opustila poslední místo v tabulce celé NHL, Boston kvůli páté porážce v řadě a osmé z posledních devíti zápasů nevyužil možnost poskočit z deváté na šestou příčku Východní konference.

"Začali jsme dobře a měli jsme několik slibných příležitostí. Jenže jsme je nevyužili, soupeř jednou udeřil a pak už jsme se vezli. Každou chybu, kterou jsme dnes udělali, Carolina potrestala," řekl trenér Bostonu Claude Julien.

Jeho tým má nyní tři dny pauzu, aby zmobilizoval síly. "Nemůžete stavět dům od střechy. Musíme začít budovat naši hru od základů," naznačil kapitán mužstva Zdeno Chára.

Tučňák Cooke rozhodl souboj s Philadelphií

Ve zcela opačném rozpoložení se nacházejí hokejisté Colorada, kteří porazili Dallas 4:0 a připsali si šestou výhru za sebou. Brankář Craig Anderson udržel popáté v sezoně čisté konto a v posledních čtyřech zápasech dostal dohromady jen dva góly.

"Všechno nám teď vychází, v kabině panuje skvělá atmosféra. Všichni kluci mají spoustu sebevědomí. Na druhou stranu nic nepodceňujeme, nechceme usnout na vavřínech," prohlásil T. J. Galiardi, který v první třetině zvýšil gólem ve vlastním oslabení na 2:0.

Zápas Philadelphie s Pittsburghem rozhodl ve prospěch hostujících obhájců Stanleyova poháru až závěr. Necelé dvě minuty před koncem využil Matt Cooke přesilovou hru a zajistil Penguins vítězství 2:1.

Zápas by ale možná dopadl zcela jinak, kdyby rozhodčí v první třetině uznali gól Miku Richardsovi, jímž mohl domácí útočník zvýšit na 2:0 pro Flyers. Místo toho byl ale Richardsův spoluhráč Simon Gagne vyloučen za faul vysokou holí a Pittsburgh v přesilovce srovnal na 1:1.

Trenér Letců Peter Laviolette neskrýval po utkání rozčarování z výkonu rozhodčích. "Simon Gagne nikoho vysokou holí netrefil," zlobil se Laviolette. "Jsem frustrovaný, protože jsme poslední měsíc a půl hodně zapracovali na disciplíně. Hráčům jsem zdůrazňoval, že musíme hrát bez faulů, a oni se toho drželi. Jenže když si promítneme dnešní zápas, bylo tam spousta vyloučení, k nimž vůbec nebyl důvod," řekl Laviolette, jehož tým dostal devět dvouminutových trestů. Penguins jich však měli ještě o tři víc.

Philadelphia - Pittsburgh 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Carter - 15. Gončar, 59. Cooke. Střely na branku: 28:22. Diváci: 19.798.
Colorado - Dallas 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 6. B. Clark, 12. Galiardi, 29. Stewart, 53. Stastny. Střely na branku: 36:27. Diváci: 11.741.
Carolina - Boston 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 8. Whitney, 25. E. Staal, 27. J. Jokinen, 32. Sutter, 41. Larose - 49. Krejčí. Střely na branku: 20:28. Diváci: 13.512.