Čechmánek vychytal Chicago

NEW YORK

Dvaatřiceti úspěšnými zákroky přispěl gólman Roman Čechmánek v utkání s Chicagem k svému prvnímu vítězství v dresu Los Angeles. Dvěma góly do sítě domácích Blackhawks přispěl Trent Klatt, jednu branku zaznamenal i Jaroslav Modrý.

Los Angeles šlo do vedení na konci první části zásluhou Slováka Višňovského. V polovině zápasu zásluhou dvou branek Klatta v rozmezí dvou minut to už bylo 0:3. Chicago sice stačilo do konce druhé třetiny snížit a na začátku závěrečného dějství vstřelil kontaktní gól Calder.

Víc už ale domácí nestihli, na sklonku třetí třetiny navíc na střídačku Los Angeles přinesl potřebný klid gólový zápis obránce Jaroslava Modrého.

Čtyřstý gól pro Tkachuka

Dvěma brankami do sítě Colorada přispěl i Keith Tkachuk ze St. Louis. Jeho druhá trefa v utkání, která po ideální přihrávce Slováka Demitry rozhodla o prvním vítězství Blues v sezóně, navíc byla čtyřstou v kariéře.

"Nebyl to zrovna hezký gól," komentoval svůj historický zápis Tkachuk. Spíš vyzdvihl chytrou přihrávku Pavola Demitry, který jej našel při rychlém úniku tří proti jednomu. "Jen jsem se postavil tam, kde jsem měl být," odmítal zásluhy Tkachuk.

Anaheim stále bez výhry

Ani ve třetím utkání nového ročníku zámořské soutěže se nepodařilo zvítězit finalistům posledního Stanleyova poháru z Anaheimu. Tentokrát Kačeři nestačili na hráče Phoenixu, kteří především díky brankáři Seanu Burkovi dokázali vyhrát první zápas před domácím publikem 2:0. Burke si díky jedenatřiceti úspěšným zákrokům připsal první nulu v sezóně.

"Musíme přestat se vzpomínáním na to, co bylo. Minulý ročník je dávno za námi a mužstvo musí opět začít šlapat," uvědomuje si po dalším ztraceném zápase kouč Anaheimu Mike Babcock.

Spokojený Wilson, San Jose vyhrálo

Hokejisté San Jose přijeli do Minnesoty s neuspokojivou letošní bilancí dvou porážek a kouč Ron Wilson se před utkáním netajil s nespokojeností. Jeho svěřenci však našli na soupeře ten správný recept a třemi brankami v první třetině prakticky rozhodli o výsledku.

"Nebylo to špatné," usmíval se Wilson po utkání. "Doufám, že se hráči konečně chytí a podobných výkonů předvedou víc," zůstával při zemi trenér Žraloků.

Chicago - Los Angeles 2:4
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1. Branky: 32. Bell, 45. Calder - 17. Višňovský, 29. a 30. Klatt, 57. Modrý. Střely na branku: 34:26. Diváci: 11 947.
Minnesota - San Jose 2:3
Třetiny: 1:3, 1:0, 0:0. Branky: 7. Brandner, 25. Burns - 17. McCauley, 18. Ricci, 20. Marleau. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18 568.
Anaheim - Phoenix 0:2
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1. Branky: 10. Nagy, 60. Langkow. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17 174.
Colorado - St.Louis 1:2
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1. Branky: 45. Karyia - 17. a 47 Tkachuk. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18 007.
2. Colorado210016:22
3. Minnesota310027:72