Rubriky:

NHL

Vokoun se těší na velrybu

14. října 2003 14:05 - NASHVILLE

Do sezóny NHL 2003/04 vstoupil český brankář Nashvillu Tomáš Vokoun poprvé jako brankářská jednička. Po Dominiku Haškovi, Jiřím Crhovi, Romanu Turkovi a Romanu Čechmánkovi je tak dalším gólmanem, na němž tým NHL hodlá stavět své úspěchy. O tom, zda je schopen se s novou pozicí v týmu vypořádat, vyprávěl Vokoun v rozhovoru pro americký deník USA Today

 

ČTK/Michal Doležal

Cítíte na sebe v této sezóně větší tlak?

Je to samozřejmě jiné, očekávání jsou o dost větší. Ale ne ode mne, spíše od ostatních. Já jsem se vždy snažil chytat dobře. Rozdíl je v tom, že nyní vím, že budu nastupovat příští zápas, zatímco v minulosti jsem nikdy nevěděl, zda budu chytat nebo ne.

Který brankář byl Vaším vzorem, když jste vyrůstal?

Dominik Hašek. Když jsem byl malý, on hrál za československou reprezentaci a byl velmi úspěšný. Ale nebylo to tak, že bych se ho snažil kopírovat, jen jsem chtěl být jako on.

Haškův styl prý snad ani nelze kopírovat..

On je on a já jsem já. Nesrovnávám se s ním, já se snažím chytat jak nejlépe umím. Hašek je budoucí člen Hokejové síně slávy a já se teprve snažím v NHL uspět.

Jak populární je hokej v České republice?

V naší zemi je to bezesportu sport číslo jedna. Stejně jako v Kanadě. Máme za sebou spoustu úspěchů, například vítězství na olympiádě v roce 1998. Šedesát českých hokejistů hraje v NHL a to jsme země, která má jen 10 miliónů obyvatel. To je velký úspěch.

Co nejraději sledujete v televizi, když zrovna odpočíváte?

Mám rád TV šou Seinfeld. To můžete sledovat stokrát, a pokaždé je tam něco zábavného. Dávali to i u nás v Čechách, ale v českém překladu to není ono. Některé fórky se ztrácejí.

Váš oblíbený sport vedle hokeje?

Americký fotbal, protože tvrdými střety a bezprostředním kontaktem je blízký hokeji. Basketbal mě moc nezajímá a baseball? S tím musí člověk vyrůst aby ho pořádně pochopil...

Které tři věci musí Nashville splnit, aby se dostal do play off?

Musíme hrát jako tým, tak se loni dostali daleko například Minnesota a Anaheim. Ne vždy rozhodují papírové předpoklady a to, jak má kdo silnou soupisku. Dobře je to vidět na příkladu New York Rangers. Zadruhé musíme dávat více gólů, to je už dlouhodobý problém. Nejsme schopni vstřelit důležité branky, když prohráváme třeba jen o gól. Třetí věc je, aby hlavní opory týmu zůstaly zdravotně v pořádku. A samozřejmě je potřeba taky trochu štěstí.

Maminka Vašeho nového spoluhráče Jordina Tootoo slíbila případným zájemcům z týmu, že jim připraví velrybu. Půjdete ochutnat?

Patřím mezi lidi, kteří rádi ochutnávají nové věci, takže pokud budu osloven, s radostí pozvání přijmu.

USA Today, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..