Pavelec bude tři týdny po kolapsu znovu chytat za Atlantu

ATLANTA

Gólman Ondřej Pavelec by se měl tři týdny poté, co omdlel v úvodním utkání Atlanty v novém ročníku NHL, znovu postavit do branky Thrashers. Trenér Craig Ramsay se chystá postavit českého brankáře v sobotním utkání na ledě St. Louis.

Brankář Atlanty Ondřej Pavelec je v bezvědomí odvážen z ledu na nosítkách.

"Od lékařů nemáme žádné zprávy, že by s ním bylo něco v nepořádku. Jenom omdlel," uvedl generální manažer Atlanty Rick Dudley na adresu letošního mistra světa z Německa.

Třiadvacetiletý Pavelec už si zachytal ve středu v AHL za farmářský tým Chicago Wolves, s kterým podlehl Oklahoma City 1:4. Po utkání byl povolán zpět do prvního mužstva Atlanty. V pátečním s Buffalem ještě kryl záda Chrisu Masonovi, který pomohl Thrashers k vítězství 4:3 v prodloužení.

Mason nahradil Pavelce v brance po jeho kolapsu ve třetí minutě zápasu s Washingtonem a dosud odchytal všech devět utkání v sezóně. Atlanta v nich pětkrát zvítězila, z toho jednou v prodloužení.