Kačeři opět bez výhry, brali alespoň bod

NEW YORK

Trápení hokejistů Anaheimu, finalisty minulého Stanleyova poháru, nebere konce. Ani v pátém utkání letošní sezóny nenašli Kačeři způsob, jak přehrát soupeře. V utkání s Bostonem nakonec alespoň získali první bod v nové sezóně za prohru v prodloužení.

Anaheim přitom nebyl daleko od vítězství. Po úvodní bezbrankové třetině otevřel při přesilovce Kačerů skóre Steve Rucchin. O chvíli později sice vyrovnal bostonský Brian Rolston, za dalších 15 sekund se však skóre opět měnilo. Sergej Fjodorov bleskovou přihrávkou našel Václava Prospala, na jehož střelu nad vyrážečku gólman Bostonu Raycroft nedokázal reagovat.

Před polovinou zápasu šel Anaheim do dvoubrankového vedení, když se opět v přesilovce podruhé v utkání trefil Steve Rucchin. Asistenci na gólu si připsal i Václav Prospal. V 31. minutě ale vstřelil kontaktní gól bostonský Mike Knuble.

Tentýž hráč dovedl hru do prodloužení, když necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou při přesilovce vyrovnal. O konečném výsledku 4:3 pro Boston rozhodl 52 sekund před koncem prodloužení Sergej Samsonov.

Vokoun chyběl Nashvillu

Nashville, v jehož brance po vítězném zápasu s Columbusem chyběl Tomáš Vokoun, nestačil v neděli na Chicago. Predátoři se sice v 37. minutě ujali vedení brankou Davida Legwanda, na níž se podílel i Marek Židlický. O necelou minutu později však bylo po trefě Tylera Arnasona vyrovnáno.

Jen třiapadesát sekund odměřila časomíra ze závěrečné třetiny, když poslal Chicago do vedení Tuomo Ruutu. Tečku za utkáním, kterým Chicago ukončilo čtyřzápasovou šňůru porážek, udělal v 54. minutě Kyle Calder.

Barnesův střelecký apetit

Utkání Dallasu s Minnesotou rozhodl ve prospěch domácích Stu Barnes, který na začátku druhé třetiny skóroval dvakrát během 20 sekund a otočil stav z 0:1 na 2:1. Na oba góly Barnesovi přihrál Jason Arnott.

"Dostal jsem se k několika šikovně odraženým pukům," řekl Barnes skromně. "Být v téhle formaci je prostě skvělé. Jason hraje výborně. Velká část zásluh za úspěchy tohoto týmu patří jemu," dodal.

Chicago - Nashville 3:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Branky: 38. Arnason, 41. Ruutu, 54. Calder - 37. Legwand (Židlický). Zásahy brankářů: Thibault 22/21 - Mason 31/28.
Anaheim - Boston 3:4 pp
Třetiny: 0:0, 3:2, 0:1, 0:1. Branky: 23. a 29.- Rucchin (na druhou Prospal), 25. Prospal - 31. a 56. Knuble, 25. Rolston, 65. Samsonov. Zásahy brankářů: Giguere 30/26 - Raycroft 29/26.
Dallas - Minnesota 3:1
Třetiny: 0:1, 3:0, 0:0. Branky: 29. a 29. Barnes, 34. Guerin - 11. Brandner. Zásahy brankářů: Turco 11/10 - Fernandez 30/27.
4. Calgary420025:84
5. Minnesota6110412:173
Pacifická divize:
1. Dallas6400217:118
2. Los Angeles5300216:116
3. Phoenix5300211:126
4. San Jose511038:143
5. Anaheim500145:161
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.