Rubriky:

NHL

Pavelec se může stěhovat, Atlanta se v NHL přemístí do Winnipegu

31. května 2011 19:02 - WINNIPEG

Hokejový klub Atlanta Thrashers se v NHL přestěhuje do Winnipegu. Na dnešní tiskové konferenci to přímo v novém působišti organizace oznámila společnost True North Sports and Entertainment, která klub odkoupila. Přesun musí ale ještě odsouhlasit Rada guvernérů soutěže, k čemuž by mohlo dojít během jednání naplánovaného na 21. červen do New Yorku. Z českých hráčů letos v Atlantě působili brankář Ondřej Pavelec a útočník Radek Dvořák.

 

Lynne Sladky, ČTK/AP

Kanadská společnost potvrdila, že dohoda je uzavřena a vše je připraveno na přestěhování organizace s dostatečným časovým prostorem, aby mohl Winnipeg, kde se slavná soutěž v minulosti hrála již v letech 1979 až 1996, zasáhnout do příští sezony NHL 2011/12. "Je pěkné být opět po tolika letech ve Winnipegu," připomněl komisionář NHL Gary Bettman časy, kdy čest města hájilo mužstvo Jets, než se organizace přestěhovala do Phoenixu.

Pokud Rada guvernérů přestěhování Thrashers skutečně posvětí, v soutěži tak ke Calgary, Edmontonu, Montrealu, Ottawě, Torontu a Vancouveru přibude sedmý kanadský tým. Ten by měl po přesunu z Atlanty hrát v hale MTS Centre, jejímž vlastníkem a zároveň provozovatelem je právě True North Sports and Entertainment, pro 15 tisíc diváků.

Winnipeg bude s populací 760 tisíc lidí nejskromnějším působištěm klubu NHL co do počtu obyvatel. Vedení NHL ale věří, že ve městě bude po hokeji velký hlad, zatímco v Atlantě byla v této sezoně hala zaplněna v průměru jen ze tří čtvrtin a Thrashers se s návštěvností 13.469 diváků na zápas zařadili až na třetí příčku od konce v celé soutěži.

"Hokej v Kanadě nebyl ještě nikdy tak silný a populární. Dostáváme se zpátky do města, u nějž jsme si v roce 1996 přáli, aby nás neopustilo," prohlásil Bettman.

Jeho slova ostatně nejlépe korespondují se slavnostní náladou, která Winnipeg zachvátila. "Hodně lidí hovoří o ekonomickém dopadu, který bude mít organizace NHL na celé město, a myslím, že to velmi brzy sami poznáme. Ale vyjádřit, jak se nyní lidé ve městě cítí, to žádnými penězi nelze," řekl rádiu TSN starosta Winnipegu Sam Katz.

"Můžete si dobře pamatovat tu dobu před 15 lety. Bylo to, jako kdyby někdo pronikl pěstí do vašeho hrudníku a vyrval vám srdce. Podpora fanoušků v tomto městě je zcela fenomenální. Jediným důvodem, proč nás tehdy Jets museli opustit, byl fakt, že jsme tu neměli řádné zázemí. A nebylo v našich silách společně zajistit stavbu nové arény," dodal Katz.

Atlanta naopak ztrácí organizaci působící v NHL již podruhé v historii moderní éry. Před Thrashers, kteří soutěž v roce 1999 rozšířili jakožto její nový účastník, hrál ve městě v letech 1972 až 1980 tým Atlanta Flames, jenž ale poté zakotvil v Calgary.

Podle zpravodaje společnosti TSN Boba McKenzieho zaujme Winnipeg alespoň v příští sezoně místo Atlanty v Jihovýchodní divizi ve Východní konferenci. Poté by se údajně mělo uspořádaní divizí přeskupit. Než se Jets stěhovali, v sezoně 1995/96, kdy měla NHL divize jen čtyři, hrál Winnipeg v Centrální divizi společně s Detroitem, Chicagem, Torontem, St. Louis a Dallasem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..