Pacioretty dostal v NHL třízápasový trest a pokutu půl miliónu za zranění Letanga

NEW YORK

Hokejista Max Pacioretty z Montrealu Canadiens dostal v NHL třízápasový trest za to, že udeřil pittsburského obránce Krise Letanga do obličeje a zlomil mu nos. Zároveň přijde o 26.351 dolarů (507 tisíc korun) ze svého platu.

Max Pacioretty (zcela vpravo) nejde pro ránu daleko.

Pacioretty v třetí třetině sobotního duelu napadl Letanga, který vedl protiútok Pittsburghu, a při tvrdé srážce v montrealském obranném pásmu zlomil soupeři nos. Rozhodčí mu v utkání žádný trest neudělili. Letang se po ošetření i s bolestivým zraněním do hry vrátil a v prodloužení svým gólem rozhodl o výhře hostujících Penguins 4:3.

Potrestaný montrealský útočník nesmí nastoupit v zápasech proti Anaheimu, San Jose a Los Angeles.