Jágr se opět zranil a nedohrál zápas. Flyers i bez něj porazili New Jersey

NEW YORK

Hokejisté Philadelphie vyhráli sobotní zápas NHL na ledě New Jersey 4:1, přišli ale už v první třetině o Jaromíra Jágra, který z utkání odstoupil kvůli nataženým tříslům. Český útočník v zápase naskočil do čtyř střídání, než opustil led s bolestivou grimasou kvůli opětovným potížím s třísly.

Jaromír Jágr si znovu poranil třísla

Diváci se dočkali první branky až v polovině zápasu, když nováček v týmu Philadelphie Matt Read překonal Martina Brodeura pohotovou střelou z předbrankového prostoru. O čtyři minuty později bylo pro domácí ještě hůř, poté co Hartnell tečoval do branky střelu obránce Timonena. Ďáblové dokázali snížit po brance Ponikarovského, jenž skóroval hned v premiérovém startu v novém působišti. Ve třetím dějství si druhý zásah připsal Hartnell a výsledek zpečetil do prázdné branky Simmonds.

Jágr přitom nebyl jediným hráčem Flyers, který se v utkání zranil. Kvůli otřesu mozku bude nějakou dobu Letcům chybět další elitní útočník Daniel Briere, jenž v předposlední minutě schytal tvrdý úder od Antona Volčenkova. "Necítím se moc dobře. Ani nevím, co se vlastně stalo," svěřil se po utkání Briere.

Erat bodoval v šestém z posledních osmi duelů

Martin Erat se podílel asistencí na výhře Nashvillu 5:2 proti Chicagu. Český reprezentant tak bodoval v šestém z posledních osmi zápasů, přičemž Predators jich sedm vyhráli.

Souboj s dosavadním lídrem celé NHL rozhodli domácí hráči třemi góly v druhé třetině, díky nimž odskočili z nerozhodného stavu 1:1 do vedení 4:1. Pomohla jim k tomu i kuriózní trefa Kevina Kleina, který ve 26. minutě překonal brankáře Coreyho Crawforda střelou od červené čáry.

"Puk přede mnou nečekaně poskočil. Asi jsem si pro něj měl povyjet, ale původně jsem myslel, že soupeř nahodí puk za branku, a tak jsem se ho tam chystal zastavit. Nakonec ale vystřelil. Myslím, že jsem s tím nemohl nic dělat," krčil rameny Crawford, jehož ve 37. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Ray Emery.

Navzdory úspěšné sérii zůstává Nashville až čtvrtý v tabulce Centrální divize a šestý v Západní konferenci. Zároveň však ztrácí pouhých pět bodů na Detroit, který vévodí pořadí celé NHL.

Hudler si připsal asistenci na vítězný gól Red Wings

Red Wings v sobotu poskočili do čela ligy díky šestému vítězství v řadě, když uspěli 3:2 po nájezdech proti Columbusu. Jednu asistenci si připsal Jiří Hudler, rozhodující gól dal Valtteri Filppula, který byl jediným úspěšném střelcem v závěrečném rozstřelu.

Výsledkem 3:2 po nájezdech vyhrál Detroit už potřetí za sebou, v průběhu týdne takhle uspěl ve Phoenixu i v Dallasu. "Penalty jsou zábava. Hlavně tedy pro fanoušky. Z jejich reakcí cítíte, jak moc si tyhle rozstřely užívají," poznamenal brankář Detroitu Jimmy Howard, který zneškodnil všechny čtyři nájezdy Blue Jackets.

Stoprocentně úspěšný byl přitom i v rozstřelu s Phoenixem, gól při penaltách nepustil ani jeho kolega Ty Conklin v zápase s Dallasem. "Nájezdy jsou hlavně o trpělivosti. Musíte do poslední chvíle počkat, co udělá soupeř, a pak zasáhnout. Funguje to takhle na tréninku i v zápase," prozradil Howard recept na úspěch.

Detroit díky němu udržel dlouhodobou neporazitelnost na domácím ledě, kde vyhrál už šestnáctý zápas za sebou. Naposledy Red Wings prohráli v Joe Louis Areně 3. listopadu. Od té doby vyhráli třináctkrát v základní hrací době, dvakrát po nájezdech a jednou v prodloužení.

Dramatický a vyhecovaný souboj v Bostonu

Dramatický a vyhecovaný souboj dvou nejlepších celků Východní konference viděli fanoušci v Bostonu, kde domácí Bruins nakonec podlehli New Yorku Rangers 2:3 v prodloužení. Zápas rozhodl svou druhou trefou v utkání pouhé čtyři sekundy před koncem nastaveného času Marián Gáborík.

Slovenský kanonýr tak na poslední chvíli využil dlouhou přesilovku, kterou Rangers získali poté, co byl v druhé minutě prodloužení vyloučen na pět minut a do konce utkání domácí obránce Andrew Ference za vražení Ryana McDonagha na mantinel. "Byl to jeden z nejnebezpečnějších zákroků, které jsem kdy viděl," prohlásil trenér vítězů John Tortorella.

Jeho protějšek Claude Julien se svého svěřence zastal. "Ference není žádný zákeřný hráč. Naopak patří k těm, kteří maximálně podporují vedení NHL, aby se snažilo podobné nebezpečné střety vymýtit. Šlo spíš o smůlu než o záměr. Byl to skvělý zápas, který měl trošku nešťastné rozuzlení, ale hlavní je, že se nikomu nic nestalo," uvedl Julien.

Za domácí si připsal bod za přihrávku český útočník David Krejčí, jenž tak bodoval ve třetím utkání v řadě.

Plekanec podpořil nahrávkou výhru Montrealu

Asistenci v sobotu zaznamenal také Tomáš Plekanec, jehož Montreal vyhrál v kanadském derby na ledě Toronta 3:1.

Důležitý zápas dvou celků peroucích se o vedení v tabulce Jihovýchodní divize a zároveň o účast v elitní osmičce vyhráli hokejisté Floridy, kteří uspěli 4:3 po nájezdech na ledě Winnipegu. Ondřej Pavelec si v brance domácích připsal 20 zákroků, v dlouhém penaltovém rozstřelu pak inkasoval tři góly ze sedmi nájezdů.

Panteři se díky vítězství vrátili do čela vyrovnané Jihovýchodní divize, když o dva body přeskočili Washington a zároveň utekli Winnipegu na rozdíl čtyř bodů. Jets tak patří v tabulce Východní konference desátá příčka, na elitní osmičku ztrácejí dva body.

Po sérii čtyř porážek se dočkali vítězství hokejisté Minnesoty, kteří porazili na domácím ledě Dallas 5:2. O svém úspěchu rozhodli Wild v druhé třetině, kdy třemi góly v rozmezí pouhých 59 sekund otočili skóre z 1:2 na 4:2.

Boston - NY Rangers 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 24. Ference (Krejčí), 40. McQuaid - 35. a 65. Gáborík, 22. Callahan. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.565.
New Jersey - Philadelphia 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 34. Ponikarovskij - 34. a 49. Hartnell, 30. Read, 58. Simmonds. Střely na branku: 31:20. Diváci: 16.251.
Vancouver - San Jose 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 25. a 56. Hodgson, 2. Booth, 55. Kesler - 16. a 22. Couture, 55. Boyle. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.890.
Anaheim - Ottawa 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Perry, 38. Višňovský - 49. Neil. Střely na branku: 29:32. Diváci: 15.500.
Toronto - Montreal 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Lombardi - 19. Bourque (Plekanec), 44. Diaz, 52. Eller. Střely na branku: 33:23. Diváci: 19.643.
NY Islanders - Carolina 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 28. a 64. Tavares - 9. Skinner. Střely na branku: 40:33. Diváci: 13.622.
Los Angeles - Colorado 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 26. Kopitar - 34. McLeod, 39. Mueller, 59. Landeskog. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.118.
Winnipeg - Florida 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. a 46. Antropov, 54. Burmistrov - 6. a 47. Versteeg, 20. Santorelli, rozh. nájezd Samuelsson. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Střely na branku: 44:23. Diváci: 15.004.
St. Louis - Buffalo 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 52. a 60. Backes, 28. Crombeen, 34. Perron - 17. Weber, 60. Myers. Střely na branku: 27:21. Diváci: 19.150.
Nashville - Chicago 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 18. Smith, 26. Klein, 32. Wilson, 37. S. Kosticyn (Erat), 44. Hornqvist - 16. a 41. Marián Hossa. Střely na branku: 23:22. Diváci: 17.113.
Phoenix - Tampa Bay 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Branky: 29. Korpikoski, 44. Yandle, 57. Whitney - 13. Stamkos, 16. Purcell (Kubina), 27. St. Louis, 37. Downie. Střely na branku: 36:21. Diváci: 12.714.
Minnesota - Dallas 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky: 30. Setoguchi, 34. Clutterbuck, 34. Rau, 35. Brodziak, 42. Heatley - 19. Nyström, 32. Larsen. Střely na branku: 26:25. Diváci: 19.213.
Edmonton - Calgary 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)
Branky: 45. Sutton, 57. Smyth (Šmíd) - 19., 40. a 58. Stempniak, 7. Bäcklund, 11. Comeau, 48. Bouwmeester. Střely na branku: 23:23. Diváci: 16.839.
Detroit - Columbus 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Krönwall (Hudler), 32. Lidström, rozh. nájezd Filppula - 9. Russell, 29. Nikitin. Střely na branku: 31:19. Diváci: 20.066.