Prusek dvakrát inkasoval, Ottawa vyšla naprázdno

NEW YORK

Pouhé dva góly stačily hokejistům Buffala k výhře na ledě Ottawy. Klec Senátorů hájil český brankář Martin Prusek, který zastavil 23 ran. Stejný počet střel zneškodnil také gólman hostů Martin Biron, jenže inkasoval jen jednou a Sabres si z kanadské metropole odvezli oba body za výhru 2:1. Na jediném gólu domácích se asistencí podílel Martin Havlát.

Obě trefy Šavlí dělilo pouhých 14 sekund. V úvodu závěrečného dějství nejdříve otevřel skóre J. P. Dumont, o chvíli později zvyšoval James Patrick. "Hráli jsme dobře, vytvářeli jsme si příležitosti a udrželi nasazení," pochvaloval si kouč Sabres Lindy Ruff.

:. ANKETA
Který z českých gólmanů v zámořské NHL je nejlepší? Hlasujte na konci článku.

Úsměv na tváři mu lehce zamrzl jen tehdy, když se v páté minutě třetí části trefil ottawský obránce Wade Redden a zdramatizoval utkání. Senátoři se trefili v přesilové hře, jak je pro ně v posledních utkáních typické. Osm posledních gólů vsítili v početních výhodách. Do konce utkání měli podobnou šanci ještě jednou, když za katrem pykal necelé tři minuty před koncem Adam Mair, ale nic z toho nebylo.

Buffalo tak ukončilo třízápasové čekání na výhru. Sabres vyhráli jen dvě ze sedmi uplynulých klání. "Z nějakého neznámého důvodu hrajeme mnohem lépe proti dobrým týmům. Víme, že každá řada takového celku je nebezpečná, proto jsme asi lépe připraveni," kroutil hlavou Senátor Patrick.

Ottawě se také nedaří, podlehla podruhé za sebou a v posledních devíti utkáních vybojovala jen šest bodů. V Kanadě jen vzpomínají na vydařený úvod sezóny, během něhož Senators převálcovali pět ze sedmi prvních rivalů. "Nehrajeme to, na co máme. Když na sobě zapracuje každý v týmu, celý mančaft půjde nahoru. A pak budeme zase vyhrávat," soudil kapitán domácích Daniel Alfredsson.

Ottawa - Buffalo 1:2
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:2. Branky: 45. Redden (Havlát) - 42. Dumont, 43. Patrick. Zásahy brankářů: Prusek 25/23 - Biron 24/23.

Lang Hráčem týdne

Robert Lang byl vyhlášen nejlepším ofenzivním hráčem týdne v NHL. Prvenství v anketě vynesla útočníkovi Washingtonu Capitals skvělá bilance v hodnoceném období, v němž český hokejista nasbíral ve čtyřech zápasech pět branek a tři asistence. Žádný jiný hráč v uplynulém týdnu tolik bodů nezaznamenal.

Přestože Washington je nejhorším týmem v NHL, Langovi se v této sezóně nadmíru daří. Bodoval už v devíti zápasech po sobě a v kanadském bodování celé soutěže je druhý za Alexem Tanguayem z Colorada. V Langově stínu zůstává v týmu Capitals i nejlépe placený hráč v zámořské lize Jaromír Jágr, jenž dosud získal o devět bodů méně.

Parádní týden začal Lang dvěma góly v utkání proti Los Angeles, které však zvítězilo 3:2. Pak svým prvním hattrickem v NHL pomohl zlikvidovat Tampu Bay 7:1. Při porážce se stejným soupeřem 2:5 a vítězství 2:1 nad Carolinou si připsal po jedné asistenci.

Nejlepším defenzivním hráčem byl zvolen gólman Edmontonu Ty Conklin, který úspěšně zaskakuje za zraněného Tommyho Sala. V uplynulém týdnu pomohl Oilers ke třem výhrám a pouze jednou odcházel z ledu poražen.