Dvořák a spol. sestřelili Chicago

NEW YORK

Třemi kanadskými body přispěl útočník Radek Dvořák z Edmontonu k domácí výhře nad Chicagem. Český hokejista dopravil puk do sítě Blackhawks hned dvakrát, navíc jednou asistoval a přispěl tak výrazně k celkovému vítězství Oilers 5:2.

"Hraju jen svou hru," smál se po vydařeném utkání Dvořák. "Nedělám si hlavu z kanadského bodování, prostě proměňuji šance. Rozhodující je stejně vyhraný zápas," dodal český útočník. Chicago nepoznalo vítězství v šestém utkání v řadě, navíc stále postrádá zraněné opory Erika Dazea, Alexeje Žamnova a gólmana Jocelyna Thibaulta.

Hráči Edmontonu oslabení soupeře jaksepatří využili a po první třetině vedli po gólech Dvořáka, Stolla a Moreaua už 3:0. Druhé dějství ovšem patřilo Jestřábům, nejprve v sedmé minutě snížil Mark Bell a krátce po polovině zápasu přiblížil hostující celek na dostřel Scott Nichol.

S Dvořákovým přispěním však na začátku závěrečné třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek Raffi Torres. Konečnou podobu výsledku pak upravil opět český forvard, když minutu a půl před závěrečnou sirénou trefil při power-play soupeře prázdnou branku.

O jediný gólový zápis Anaheimu na ledě Colorada se postaral útočník Václav Prospal po přihrávce Petra Sýkory. Jeho trefa nakonec přinesla Kačerům alespoň bod, protože domácí zvítězili v prodloužení 2:1.

Střelecká tahanice pro Vancouver

Velkou střeleckou bitvu svedl Vancouver s Montrealem. Hokejisté Canucks nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení, když vítězný gól vsítil švédský obránce Mattias Öhlund.

Montreal se přizpůsobil hře nejlépe střílejícího týmu NHL a na začátku druhé třetiny šel po dvou brankách Slováka Richarda Zedníka do vedení. "Dostal jsem se do šancí, které jsem proměnil. Snad budeme hrát takhle dobře dál," přál si Zedník, jehož tým z posledních dvanácti utkání vyhrál pouze tři.

Domácí však náskok Canadiens ještě před druhou přestávkou smazali. V první minutě třetí části sice šel Montreal po gólu Andreje Markova opět do vedení, ale dvě trefy obránce Eda Jovanovskiho otočily skóre. Montrealský Michael Ryder si vynutil prodloužení, ale v něm za tři a půl minuty rozhodl Öhlund.

I v dalším ryze kanadském souboji přinesl rozuzlení až nastavený čas. Calgary přehrálo Toronto 3:2 a teprve podruhé v sezoně vyhrálo na domácím ledě. Kapitán Mats Sundin nastoupil ve svém sedmistém utkání za Maple Leafs a vstřelil branku, ale jeho tým již čtyři zápasy marně čeká na vítězství.

San Jose opět remizovalo

Remízový král tohoto ročníku ze San Jose opět nezklamal. Utkání s New Yorkem Rangers doháněl ve třetí třetině a uhrál nerozhodný výsledek 2:2. 'Žraloci' si tak připsali již osmou remízu.

"Nevím, co na to už říct. Použijte stejné odpovědi, jako v posledních třech zápasech," poradil novinářům útočník San Jose Marco Sturm, který v posledních čtyřech utkáních vždy skóroval. Naopak Rangers opět pustili dobře rozehraný zápas. "Hrajeme dobře, ale nějak to neumíme dohrát," říkal Bobby Holík.

Carolina - Philadelphia 2:2 po prodl.
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 0:0. Branky: 51. O'Neill, 58. Wallin - 44. Gagne, 47. S. Kapanen. Zásahy brankářů: Weekes 43/41 - Hackett 24/22.
Colorado - Anaheim 2:1 v prodl.
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0. Branky: 55. Foote, 64. Selänne - 56. Prospal (Sýkora). Zásahy brankářů: Aebischer 25/24 - Giguere 40/38.
Calgary - Toronto 3:2 v prodl.
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 1:0. Branky: 15. Reinprecht, 35. McAmmond, 62. Lydman - 11. McCabe (Reichel), 44. Sundin (T. Kaberle). Zásahy brankářů: McLennan 17/15 - Belfour 26/23.
Edmonton - Chicago 5:2
Třetiny: 3:0, 0:2, 2:0. Branky: 11. a 59. Dvořák (na první Hemský), 14. Chimera, 15. Moreau, 50. Torres (Dvořák) - 27. Bell, 34. Nichol. Zásahy brankářů: Conklin 35/33 - Leighton 29/25.
Vancouver - Montreal 5:4 v prodl.
Třetiny: 0:0, 2:2, 2:2 - 1:0. Branky: 48. a 52. Jovanovski, 30. S. Salo, 37. Morrison, 64. Öhlund - 21. a 26. Zedník, 41. Markov, 52. Ryder. Zásahy brankářů: Cloutier 23/19 - Theodore 42/37.
San Jose - NY Rangers 2:2 po prodl.
Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 - 0:0. Branky: 45. Koroljuk, 51. Sturm - 25. Holík (Ručinský), 25. Simon. Zásahy brankářů: Toskala 31/29 - Markkanen 33/31.
3. Edmonton18920755:5320
4. Minnesota18730837:4117