Jágr se vrátil, Washingtonu to nepomohlo

NEW YORK

S Jaromírem Jágrem v sestavě vyrukovali hokejisté Washingtonu v neděli na newyorské Ostrovany. Ale nebylo jim to nic platné. Přestože si navrátilec připsal asistenci a druhý český útočník v barvách Capitals Robert Lang dokonce dvě branky, v hlavním městě USA se smutnilo. Capitals neudrželi dvoubrankové vedení a prohráli 4:5.

Přitom měli na domácím ledu psychickou výhodu. Islanders pobyty ve Washingtonu totiž příliš nesvědčí. Nevyhráli tam od roku 1997, dlouhých šest a půl roku. Dlouho se zdálo, že se série ještě o nějaký ten pátek protáhne a Capitals prodlouží ještě jinou sérii - počtvrté v řadě neprohrají, což by bylo jejich nejlepším výsledkem v probíhající sezóně...

Ale všechno bylo nakonec jinak. Dvoubrankové vedení se rozptýlilo jako pára nad hrncem a zbyl jen zmar. Dva góly Ostrovanů v početních výhodách znamenaly srovnání stavu před poslední dvacetiminutovkou. Domácí přišli o nadějný náskok během necelých dvou minut.

"Hráli jsme, jako kdybychom už to měli v kapse. Uvolněně a bez nasazení," popisoval obránce Sergej Gončar, jak k obratu došlo. "Naneštěstí jsme dvakrát inkasovali v oslabení a ty dva góly je parádně nastartovaly. O zápas jsme přišli na konci druhé části..." Paradoxem je, že Newyorčané v dosavadním průběhu sezóny skórovali v přesilových hrách na hřištích soupeřů jen dvakrát.

Washington - New York Islanders 4:5
Třetiny: 1:1, 2:2, 1:2. Branky: 15. a 59. Lang (na první Jágr), 25. Willsie, 27. K. Miller - 4. Papineau, 38. Parrish, 40. Jonsson, 41. Jašin, 54. Czerkawski. Zásahy brankářů: Kölzig 44/39 - DiPietro 12/9 (od 27. Snow 13/12).
Atlanta - Philadelphia 4:1
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0. Branky: 2. a 31. Petrovický, 34. Vj. Kozlov, 60. Kovalčuk (Štefan) - 22. LeClair. Zásahy brankářů: Dafoe 26/25 - Hackett 30/26.
Chicago - New Jersey 2:2 po prodl.
Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 - 0:0. Branky: 44. Henry, 57. Nieminen - 30. Gomez, 55. Stevens. Zásahy brankářů: Leighton 29/27 - Brodeur 34/32.
Anaheim - San Jose 1:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0. Branky: 26. Sýkora (Prospal) - 12. Marleau, 26. Damphousse. Zásahy brankářů: Giguere 24/22 - Nabokov 25/24.