Brind'Amour může po hráčských trofejích získat cenu v NHL i jako trenér

12. června 2021 00:09 - New York

Bývalý vynikající útočník Rod Brind'Amour může získat trofej v NHL i jako trenér. Kouč Caroliny je jedním z finalistů hlasování o Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra soutěže, dalšími kandidáty jsou Joel Quenneville z Floridy a Dean Evason z Minnesoty.

 

Karl B DeBlaker, ČTK/AP

Padesátiletý Brind'Amour má za sebou 1484 zápasů v NHL jako hráč a v letech 2006, 2007 získal Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka ligy. V uplynulé sezoně vyhrál s Hurricanes Centrální divizi a může se stát prvním držitelem Adamsovy ceny z Caroliny.

Také dvaašedesátiletý Quenneville může dostat cenu pro nejlepšího trenéra jako první zástupce Floridy. Kouč, jenž získal ocenění v St. Louis v roce 2000 a později vyhrál s Chicagem třikrát Stanley Cup, dovedl Panthers v základní části k nejlepší procentuální úspěšnosti v klubové historii (70,5).

Totéž se podařilo jeho bývalému spoluhráči z Hartfordu z 80. let Evasonovi v Minnesotě. Také Wild měli nejlepší základní část v historii (úspěšnost 67,0 procenta), k níž je Evason dovedl ve své první kompletní sezoně v roli trenéra v NHL.

Vítěz ankety bude vyhlášen později během bojů o Stanley Cup. Loni cenu získal Bruce Cassidy z Bostonu.

ČTK

Časová osa: NHL 2021/22

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..