Rubriky:

NHL

Hokejisté dostanou kvůli výluce od NHLPA příspěvek 10 000 dolarů

2. prosince 2012 17:41 - New York

Výkonná rada hráčské asociace NHLPA rozhodla, že každý z jejích členů dostane kvůli pokračující výluce v zámořské hokejové lize příspěvek 10 000 dolarů (téměř 200 000 korun). Kvůli neúspěšným jednáním o nové kolektivní smlouvě bylo zrušeno už 422 zápasů, což je více než třetina sezóny NHL.

 

Eric Thayer, Reuters

V uplynulých dvou dnech hráčské odbory projednávaly čtvrteční návrh komisionáře soutěže Garyho Bettmana, aby se na podmínkách dohody pokusili dohodnout přímo hráči s majiteli klubů. Rozhovory mezi Bettmanem a šéfem hráčské asociace Donaldem Fehrem dosud k ničemu nevedly a změnu nepřinesla ani účast federálních prostředníků na dvoudenním jednání v tomto týdnu.

NHL je ve výluce už od 15. září, kdy vypršela předcházející kolektivní smlouva mezi majiteli klubů a hráčskou asociací. Základní část měla začít 11. října.

Odbory se s kluby přou zejména o záležitosti týkající se hráčských smluv a také o rozdělení výnosů z ligy, které v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů. Majitelé chtějí okamžitě snížit podíl hokejistů ze současných 57 procent na padesát, NHLPA chce k rovnoměrnému rozdělení dojít postupně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..