Rubriky:

NHL

Hanzal: Co mě v extralize štvalo? Jedině rozhodčí

8. ledna 2013 10:31

Útočník Martin Hanzal už nevěřil, že se kolotoč NHL roztočí. Hráč Phoenixu tak končí své angažmá v Českých Budějovicích a už ve středu odlétá do USA. Zatím bez rodiny. „Manželka se synem přiletí asi za dva týdny, až trochu opadne ten blázinec,“ řekl pětadvacetiletý klíčový hráč Kojotů.

 

Petr Horník, Právo

Kolik procent jste dával naději, že se NHL v lednu rozběhne?

Nevěřil jsem tomu, už jsem odpískal celou sezónu. Myslel jsem si, že tenhle ročník dohraju v Budějovicích. Ale jsem rád, že nakonec došlo k dohodě.

Byl jste v kontaktu se spoluhráči, kteří zůstali za mořem?

Hlavně s Vrbičem (Radim Vrbata) a Michim (Zbyněk Michálek). Michi tam byl celou dobu. Po sezóně šel na operaci s kyčlí a pak rehabilitoval a trénoval ve Phoenixu. Dokonce začal hrát i golf, tak jsem na něj zvědavý. Vrbič tady odehrál pár zápasů za Boleslav a do Ameriky letěl před Vánocemi, aby se připravil, kdyby NHL začala. Měl prostě dobré informace...

Jak se cítíte vy?

Jsem v pohodě. Teď mě malinko zlobila ruka, ale kdyby se to nepohnulo v NHL, tak bych v úterý už normálně hrál ligu. Myslím, že formu mám dobrou. My všichni, kteří jsme během výluky hráli v Evropě, budeme ve výhodě. Aspoň si to myslím. Pro kluky, kteří neodehráli ani zápas, bude těžší do toho najednou skočit.

Budete vzpomínat na extraligovou anabázi v dobrém?

Rozhodně. Mohl jsem být doma, hrát za Budějky. Byl jsem v jedné lajně s Vencou Prospalem a Milanem Michálkem. Jsem tomu rád. Jediné, co mě štvalo, byli rozhodčí. Snad v každém zápase. Na ně opravdu v dobrém vzpomínat nebudu. V NHL je daleko větší respekt hráče k hráči, i ze strany sudích. Nepískají každou blbost. Tady je trend chodit si pro fauly, zato v NHL se chce každý zlepšovat a souboje se snaží ustávat.

Jaké máte informace o startu NHL?

Vím jen to, že v sobotu by měly začít kempy a 19. ledna celá soutěž. Ale jestli se skutečně začne v tomhle termínu a bude z toho 50 nebo 48 zápasů, to netuším. Každopádně to bude šílený záhul. Podle mě budeme muset hrát každý druhý den, jinak se to nedá zvládnout.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..