Chicago - San Jose 2:1Rozsíval pomohl Chicagu zlomit rekord. Pittsburgh přišel o Malkina

Chicago/Praha

V noci z pátku na sobotu se hrály jen tři zápasy kanadskoamerické ligy. V jednom z nich vedoucí tým NHL Chicago porazil San Jose 2:1, čímž bodoval i v sedmnáctém utkání od začátku zkráceného ročníku. Na vítěznou branku domácích přihrával Brandonu Saadovi český obránce Michal Rozsíval. Blackhawks tak překonali rekord, který se šestnácti bodovanými zápasy držel od sezóny 2006/07 Anaheim Ducks, tehdejší vítěz Stanleyova poháru. Při výhře Pittsburghu nad Floridou nedohrál Tučňák Malkin.

Hráči Chicaga oslavují se svým brankářem Emerym výhru s příchutí rekordu.

Blackhawks jsou letos suverénní a na druhý Anaheim, který má však dva zápasy k dobru, nabrali na čele ligové tabulky už šestibodový náskok. Že hrají v pohodě, potvrdili na svém ledě proti San Jose. Utkání skoupé na branky rozhodl úspěšným zásahem v oslabení Brandon Saad, který ve vlastním pásmu převzal puk od českého beka Michala Rozsívala, ujel po levém křídle a propálil finského brankáře Niemiho.

„Za rekordem stojí týmová práce," řekl brankář Chicaga Emery, který po zranění týmové jedničky Coreyho Crawforda odchytal poslední čtyři zápasy. „Jako tým fungujeme dobře už od začátku ročníku. Díky tomu máme rekord, ale důležitější je, že jsme se v průběhu sezóny nenechali rozptýlit po velkých vítězstvích a nepolevovali ani po vyrovnaných zápasech. Je to pro nás povzbuzující."

Malkin se zranil

Pittsburgh doma porazil Floridu 3:1, ale v závěrečných patnácti minutách se musel obejít bez Jevgenije Malkina. Ruský útočník po střetu s Erikem Gudbransonem a nárazu do hrazení zůstal ležet déle než minutu na ledě, nakonec se ale na střídačku odebral po vlastních. Zákrok nebyl oceněn žádným trestem a bezprostředně po utkání nebyl zdravotní stav Malkina upřesněn.

„Jevgenij po zákroku naletěl velmi tvrdě do hrazení za brankou," řekl kouč Penguins Dan Bylsma. „Led pak opustil na vlastní žádost. Nic bližšího ale o jeho zranění zatím nevíme, v sobotu budeme moudřejší," dodal trenér.

Luongovi se z Vancouveru nechce

Vancouveru stačila jediná branka k vítězství v Nashvillu. V padásáté minutě ji vstřelil hráč čtvrté formace Dale Weise, který se v sezóně gólově prosadil poprvé. Brankář Roberto Luongo se na výhře podílel 23 úspěšnými zásahy a vychytal druhé čisté konto v letošním ročníku.

Přitom ale byl už od konce minulé sezóny u Canucks navíc a bylo mu doporučeno, ať si hledá jiné angažmá. Nakonec však zůstal a předpokládanou jedničku Coryho Schneidera v číslech výrazně předčil. S průměrem na zápas pod 1,5 branky a úspěšností zákroků přes 94% se drápe na vrchol brankářských statistik NHL.

Výsledky NHL
Pittsburgh - Florida 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 31. Kunitz, 48. Niskanen, 56. Jeffrey - 29. Weaver. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18.655.
Chicago - San Jose 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Stalberg, 43. Saad (Rozsíval) - 20. Marleau. Střely na branku: 34:27. Diváci: 21.670.
Nashville - Vancouver 0:1 (0:0, 0:0, 01)
Branky: 50. Weise. Střely na branku: 23:24. Diváci: 17.113.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39