Tlustý nasázel premiérový hattrick v NHL! Krejčího útok se vzpírá příchodu Jágra

New York

Další velký střelecký večer prožil útočník Caroliny Jiří Tlustý. Washingtonu nasázel v úterním duelu během deseti minut svůj první hattrick v NHL, jenže místo pohodového vítězství Hurricanes přišel obrat nastartovaný Alexanderem Ovečkinem a konečná výhra Capitals 5:3. Dařilo se i příštímu spoluhráči Jaromíra Jágra, Davidu Krejčímu, jenž gólem a asistencí pomohl k výhře Bostonu nad Ottawou 3:2. Buffalo výhrou 4:1 ukončilo vítěznou sérii Pittsburghu i neprůstřelnost brankáře Tomáše Vokouna.

Jiří Tlustý (vpravo) se raduje z gólu do sítě Washingtonu.

Carolina měla úvod zápasu s Washingtonem jasně pod kontrolou. Tlustý dvěma góly zařídil už v patnácté minutě svému týmu vedení 2:0, jenže pak začal řádit Ovečkin a všechno bylo jinak. Těsně před první sirénou střelou zápěstím z pravého kruhu snížil na 1:2 a obraz hry se začal diametrálně měnit.

„Tohle byl od Ovečkina velký gól. Obrovský. Do té doby jsme byli úplně marní," chválil počin ruské hvězdy kouč Washingtonu Adam Oates. Pár sekund po změně stran Ovečkin přihrál na vyrovnávací gól Miku Greenovi.

Fanoušky Hurricanes ještě jednou rozjásal Tlustý, když po přihrávce Erica Staala završil svůj premiérový hattrick. Jenže ještě ve druhé třetině stihli hosté přidat další tři góly, když se podruhé v zápase trefili Ovečkin i Green a bylo rozhodnuto.

Krejčí řídil výhru

V Bostonu se nyní pochopitelně hodně diskutuje o tom, co udělá s týmem příchod hvězdného Jágra z Dallasu. Křídla elitního útoku Krejčího Milan Lučič a Nathan Horton mají důvod se obávat o svá místa v první formaci a v úterním duelu s Ottawou jako by chtěl celý útok dokázat, že mu to právě v současném složení náramně šlape.

V úvodu zápasu srovnával Krejčí gólem na 1:1 po asistencích Lučiče a Zdena Cháry. Necelých deset minut před koncem zápasu pak vstřelil rozhodující gól Horton po asistencích Krejčího a Lučiče. Krejčího útok tak v posledních čtyřech zápasech nastřílel šest gólů a nasbíral osm asistencí.

„Nejdůležitější věcí pro nás tři je, že jsme získali zpět sebevědomí a více pozitivního myšlení. Když se tolik nedařilo, sedlo to na nás a bylo mezi námi dost negativity. Všichni si ale moc užíváme, že hrajeme v jednom útoku, víme, čeho jsme schopni a určitě bychom v tomhle složení rádi pokračovali," prohlásil Lučič.

Vokoun zápas nedochytal

Neprůstřelnost brankáře Vokouna skončila spolu s patnáctizápasovou vítěznou sérií Pittsburghu, kterou zastavilo Buffalo výhrou 4:1. Český gólman udržel čisté konto 173 minut a 6 sekund. Zápas s Buffalem ale nakonec nedochytal, po čtvrtém gólu byl vystřídán.

Druhou rvačku za sebou absolvoval zadák Tampy Radko Gudas, který se tentokrát pustil do floridského Georga Parrose, jenž si nenechal líbit ostrý zákrok českého hokejisty. Ten také v bitce tahal za kratší konec a následně musel zkousnout porážku svého týmu 2:3 po samostatných nájezdech, na níž se podíleli asistencemi Tomáš Fleischmann a Filip Kuba.

Statistika NHL:
Boston - Ottawa 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Krejčí, 5. Seguin, 51. Horton (Krejčí) - 3. Greening, 42. Benoit. Střely na branku: 50:47. Diváci: 17.565.
New York Islanders - Winnipeg 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 17. Lee, 30. McDonald, 40. Nielsen, 58. Moulson, 60. Tavares - 19. a 27. Postma. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Střely na branku: 39:25. Diváci: 11.819.
Carolina - Washington 3:5 (2:1, 1:4, 0:0)
Branky: 12., 15. a 22. Tlustý - 20. a 32. Ovečkin, 21. a 25. Green, 40. Ward. Střely na branku: 34:19. Diváci: 16.530.
Pittsburgh - Buffalo 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 14. Iginla - 11. a 24. Porter, 19. Ott, 23. Hodgson. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 23 minut, inkasoval čtyři branky z 13 střel a úspěšnost zásahů měl 69,23 procenta. Střely na branku: 20:29. Diváci: 18.642.
Tampa Bay - Florid 2:3 po sam. náj. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 46. Pyatt, 51. Killorn - 9. Kopecký (Fleischmann), 37. Rallo (Kuba), rozhodující sam. nájezd Mueller. Střely na branku: 41:25. Diváci: 17.904.
Nashville - Colorado 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 49. Hörnqvist, 59. Legwand, 60. Gaustad - 42. Duchene. Střely na branku: 38:26. Diváci: 16.211.
Phoenix - Los Angeles 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 12. a 58. Yandle, 32. Lombardi - 13. Justin Williams. Střely na branku: 31:40. Diváci: 12.934.
2.Anaheim362457111:9053
3.Minnesota352121298:9044