Montreal - Ottawa 1:6Stav série 1:4Ottawa vyřadila Montreal, Plekanec je volný pro MS. Skvělý Vokoun zastavil Ostrovany

Montreal

Hokejisté Ottawy postoupili do druhého kola play off zámořské NHL. Čtvrtou výhru v sérii vybojovali v noci na pátek, kdy zvítězili na ledě Montrealu vysoko 6:1. U jediného gólu Canadiens asistoval Tomáš Plekanec, jenž by v případě zájmu trenéra Aloise Hadamczika mohl posílit českou reprezentaci na mistrovství světa. Dál jde rovněž Chicago, které vyřadilo Minnesotu. Krok od postupu je Pittsburgh, jenž i zásluhou skvělého výkonu brankáře Tomáše Vokouna zdolal doma New York Islanders 4:0 a v sérii vede 3:2.

Tomáš Vokoun po šesti letech naskočil do play off a hned vychytal nulu.

Montreal začal náporem, jenže góly stříleli Senators. Již ve 3. minutě otevřel skóre Smith a o deset minut později přidal další zásah Conacher.

Habs vykřesali jiskru naděje patnáct vteřin před první přestávkou. Plekanec vyhrál v přesilovce vhazování v útočném pásmu. Subban si vyměnil puk s Markovem a poté tvrdou ranou od modré překonal Andersona.

Canadiens se ale vyrovnání nedočkali. Naopak v dalším průběhu se trefovali pouze hosté. V polovině střetnutí jim nejprve vrátil dvoubrankový náskok ve vlastním oslabení Turris a v závěrečné části třemi přesilovkovými góly definitivně rozhodli o svém postupu. Postupně skórovali Alfredsson, Conacher a Condra, který si v zápase připsal ještě dvě přihrávky.

Jestřábi postupují

Do druhého kola play off postupuje i Chicago, které před vlastním publikem zdolalo Minnesotu 5:1 a celou sérii vyhrálo 4:1 na zápasy. U druhého gólu Jestřábů si připsal asistenci Michael Frolík. Po jeho střeleckém pokusu se zmocnil kotouče Marcus Krüger, rychle obkroužil klec a zasunul ho do sítě. Dvěma brankami a jednou přihrávkou přispěl k triumfu Blackhawks slovenský útočník Marián Hossa.

Vokoun vychytal Ostrovany

Výborný výkon předvedl v brance Penguins Tomáš Vokoun, jenž ve čtvrtfinálové sérii Východní konference proti Islanders nastoupil vůbec poprvé. Šestatřicetiletý gólman zlikvidoval všech jedenatřicet střel soupeře a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Karlovarský rodák zasáhl do vyřazovací části poprvé od roku 2007 a hned vychytal nulu.

Tučňáci rozhodli střetnutí v prostřední dvacetiminutovce, kdy třikrát skórovali. Gólem a přihrávkou pomohli k výhře Sidney Crosby a Kris Letang.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 5. zápasy:
Pittsburgh - New York Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 28. Kennedy, 29. Murray, 35. Crosby, 46. Letang. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, zneškodnil všech 31 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18 636. Stav série: 3:2
Montreal - Ottawa 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky: 20. Subban (Plekanec) - 13. a 53. Conacher, 3. Z. Smith, 32. Turris, 47. Alfredsson, 57. Condra. Střely na branku: 34:29. Diváci: 21 273. Konečný stav série: 1:4
Západní konference - 5. zápas:
Chicago - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 16. a 27. Marián Hossa, 24. Krüger (Frolík), 31. Shaw, 47. Sharp - 31. Mitchell. Střely na branku: 33:22. Diváci: 21 597. Konečný stav série: 4:1