Ottawa - Montreal 4:5 PPPlekanec střelecky zářil v Ottawě. Krejčí si připsal dva body, Eliáš se vrátil do sestavy Ďáblů

New York

Útočník Montrealu Tomáš Plekanec, který bude kapitánem hokejové reprezentace na blížící se olympiádě v Soči, se blýskl v NHL dvěma trefami. I jeho zásluhou nakonec Canadiens zvítězili v noci na pátek na ledě Ottawy 5:4 po prodloužení. Dařilo se i Davidu Krejčímu, který pomohl Bostonu gólem a asistencí k výhře v Dallasu 4:2. Patrik Eliáš se vrátil po zranění do sestavy New Jersey, Ďáblové ale prohráli v Coloradu 1:2 po samostatných nájezdech.

Tomáš Plekanec (vpravo) se zasloužil dvěma góly o výhru Montrealu v Ottawě.

Ottawa mohla udeřit proti Montrealu hned zkraje utkání. Již ve druhé minutě usedl na trestnou lavici Diaz, jenže Senátoři se úvodního zásahu nedočkali. Naopak důrazný Moen vybojoval u mantinelu puk, předložil ho do jízdy Plekancovi, který v úniku prostřelil gólmana Andersona.

Habs brzký gól povzbudil a v rozmezí 15. a 16. minuty odskočili soupeři na tříbrankový rozdíl. Nejprve se v přesilovce prosadil Pacioretty a poté rozvlnil síť i Deshamais.

Jenže domácí předvedli velký obrat. Ještě do první sirény stačili díky MacArthurovi s Karlssonem zkorigovat stav a v prostřední části hry ho i zcela otočit. Vyrovnání zařídil v 38. minutě Ryan a 84 sekund po něm poslal Senátory poprvé v zápase do vedení Turris.

S porážkou se ale nehodlal smířit Plekanec, který se v 52. minutě po přihrávce Ginty znovu vydal do samostatného úniku, jeho pokus tentokrát Anderson vyrazil, puk ale trefil brusli dojíždějícího obránce Cowena, od níž doputoval za brankovou čáru. Prodloužení trvalo jen 23 vteřin, když Subban zařídil Canadiens dva body.

Krejčí skóroval podesáté v sezóně

Desátého gólu v sezóně se na ledě Dallasu dočkal David Krejčí. Elitní centr Bostonu se čtyři sekundy před koncem druhé třetiny dostal na kruhu k zakončení a brankáři Lehtonenovi nedal šanci. Český forvard si ve třetí třetině ještě připsal asistenci, když jeho střelu od modré v přesilovce tečoval Milan Lucic. Medvědi nakonec zvítězili v hale American Airlines 4:2.

Calgary podlehlo před vlastním publikem Winnipegu 2:5. Jets se tak i ve druhém zápase pod novým koučem Paulem Mauricem radovali z výhry, kterou dvaceti úspěšnými zákroky podpořil brankář Ondřej Pavelec. Kladenský odchovanec inkasoval poprvé až v závěrečné periodě, v té době ale vedl Winnipeg už 4.0. Jednou přihrávkou přispěl k triumfu hostů také Michael Frolík.

Eliáš i Michálek se vrátili do sestavy

Po sedmizápasové pauze se do sestavy New Jersey vrátil Patrik Eliáš. Třebíčský rodák se zranil při silvestrovském duelu proti Pittsburghu, kdy po postrčení od Tannera Glasse upadl ramenem na mantinel a hnul si s kyčlí a třísly. Eliáš strávil na ledě Colorada více než osmnáct minut a v penaltovém rozstřelu jel za hosty hned první nájezd, který ovšem neproměnil.

Jednou z hlavních postav zápasu byl útočník Ryan O´Reilly, jenž vstřelil první gól Avalanche a ve třetí sérii přesnou střelou nad lapačku ukončil samostatné nájezdy. Colorado tak udolalo New Jersey 2:1. Tentokrát bez bodu zůstal Jaromír Jágr. Jedinou branku Devils vsítil Reid Boucher. Celek z Newarku v součtu s uplynulou sezónou neuspěli v nájezdech už podvanácté za sebou, což je rekord NHL.

Návrat do sestavy zažil i obránce Phoenixu Zbyněk Michálek a po skončení duelu měl důvod k radosti. Kojoti zdolali doma Vancouver 1:0. "Pomohl nám zejména v oslabení, což je jedna z jeho hlavních předností. Bylo to příjemné překvapení, když jsme se dozvěděli, že už může hrát. Naskakoval na krátká střídání a hned byl velmi platným hráčem," ocenil Michálkům výkon trenér Coyotes Dave Tippet.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 55. Zuccarello. Střely na branku: 48:38. Diváci: 18 006.
Philadelphia - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Schenn, 40. Meszároš, 59. Simmonds - 11. Nystrom, 17. Legwand, 46. Weber, rozh. nájezd Josi. Střely na branku: 30:37. Diváci: 19 917.
Ottawa - Montreal 4:5 v prodl. (2:3, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. MacArthur, 19. Karlsson, 38. Ryan, 39. Turris - 3. a 52. Plekanec, 15. Pacioretty, 16. Desharnais, 61. Subban. Střely na branku: 44:23. Diváci: 19 217.
Tampa Bay - NY Islanders 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. St. Louis - 39. Vanek, rozh. nájezd Nielsen. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18 333.
Florida - San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 40. J. Thornton, 45. Nieto, 52. Pavelski. Střely na branku: 24:39. Diváci: 13 149.
Phoenix - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 13. Vermette. Střely na branku: 23:29. Diváci: 12 307.
Minnesota - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 11. Pominville, 37. Prosser, 39. Fontaine, 41. Zucker - 23. Eberle. Střely na branku: 33:21. Diváci: 18 037.
Dallas - Boston 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky: 42. E. Cole, 59. Jamie Benn - 40. Krejčí, 44. Marchand, 56. Lucic (Krejčí), 60. Bergeron. Střely na branku: 34:41. Diváci: 16 890.
Colorado - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. O'Reilly, rozh. nájezd Duchene - 49. Boucher. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14 090.
Calgary - Winnipeg 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Giordano, 52. Bouma - 6. Little (Frolík), 9. Byfuglien, 30. Scheifele, 38. O. Jokinen, 43. Trouba. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 22:23. Diváci: 19 289.
St. Louis - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 26. Oshie z trest. střílení - 43. a 45. Lewis, 3. Muzzin, 60. Carter. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19 374.